Skocz do zawartości

Spławikowe połowy w 2013-2018


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zawody naszego koła na Kanale Piaskowym. Początek pechowy, bo podczas montowania zestawu łamię ostatnie centymetry szczytówki bata. Biegiem do Winda po klej, żeby łącznik przykleić. Okazuje się że coś ma. Wracam na stanowisko, wyciągam z opakowania - niestety - te kleje mają to do siebie że szybko wysychają, nawet w zamkniętej tubce (dlatego Danielu Ci go nie oddałem - nie było co). Na szczęście żułem gumę, więc wykorzystałem ją i jakoś do końca łowienia patent dał radę.

Rybka brała bardzo chimerycznie. Na początku kilka leszczy, kilka nawet większych, później przez prawie dwie godziny praktycznie nic, tylko jakieś pojedyncze krąpiki co jakiś czas. Dopiero pod koniec coś się znowu ruszyło, jakieś pojedyncze leszcze, krąpie i nieduże płocie. Łącznie przez 5 godzin wędkowanie złowiłem 2.6 kg rybek, co na tą wodę wynikiem rewelacyjnym nie jest.

Ale miło poinformować, że użytkownicy tego forum zdominowali zawody i zajęliśmy (ja, Wind, Okno) 3 pierwsze miejsca :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  Rywalizacja daje efekty :D

Gratulacje dla zwycięzców - nie macie w tym kole konkurencji.

Dużo zawodników było?

 

Nie bądź "żyła" i napisz więcej szczegółów.

Chyba drugi raz pod rząd wygrałeś te zawody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co więcej chcesz wiedzieć. Zawodników było 14 albo 15. Sprzętu używałem dość delikatnego - spławik 1g, haczyki w rozmiarach od 12 do 18, na haczyku pinka w ilości zależnej od wielkości haczyka. Wygrać udało mi się dzięki leszczom które podeszły do mnie na początku łowienia, oraz chyba dzięki zanęcie która sprawdziła mi się na tym kanale w tamtym roku. Nęciłem małymi ilościami, żeby nie przenęcić. Zastanawiające jest to, że ja siedziałem na samym końcu, Wind bliżej środka a Janek prawie na samym początku i jakoś udało nam się połowić. Inni, siedzący między nami narzekali na brak ryb. Zawodnik siedzący obok mnie przez cale zawody miał tylko 2 ryby. Czy to my mieliśmy szczęście, a oni pecha, czy może to co innego?

 

Teraz sobie tak przypomniałem - kiedy część zawodników wrzucała zanętę do wody, słychać było że ich kule były bardzo zbite, twarde. Nie tędy droga. Tam jest tyle mułu, że takie kule od razu w niego się wbijają. Ryby tego nie znajdą, w mule zaczyna się to rozkładać i mamy martwą strefę przy dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrać udało mi się dzięki leszczom które podeszły do mnie na początku łowienia, oraz chyba dzięki zanęcie która sprawdziła mi się na tym kanale w tamtym roku. Nęciłem małymi ilościami, żeby nie przenęcić.

 

Teraz sobie tak przypomniałem - kiedy część zawodników wrzucała zanętę do wody, słychać było że ich kule były bardzo zbite, twarde. Nie tędy droga. Tam jest tyle mułu, że takie kule od razu w niego się wbijają. Ryby tego nie znajdą, w mule zaczyna się to rozkładać i mamy martwą strefę przy dnie.

 

To częsty błąd wśród biorących udział w zawodach.

Kanały z reguły są zamulone i twarda przynęta wbija się w dno.

Na jeziorach często jest podobnie.

Na miękkim dnie nie można nęcić twardymi kulami.

Wędkarze często walą kule wielkości pomarańczy, płoszą ryby a ta zanęta niknie, jak pisałeś.

Kiśnieje i zabiera tlen zawarty w wodzie.

 

Miałem nadzieję, że zastosujesz ochotki na haczyku i jokersa w zanęcie :)

 

Interesuje mnie także kolor zanęty, ewentualne dodatki.

O tej porze jeszcze warto dodawać zapachu suszonego nostrzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochotkę i jokersa ciężko dostać w sklepach. Do tej pory pinka się tam sprawdzała i przy niej pozostaję.

Kolor zanęty - czarny. Dodatki - pszenica gotowana z dodatkiem zapachu migdałowego, prażone konopie. Nostrzyka akurat nie miałem a nie było już czasu na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areh,gratuluję zwycięstwa.Wind'owi i Okno gratuluję miejsc na podium.Domyślam się że Wind i Okno odczuwają pewien niedosyt,(bynajmniej ja tak miewam)ale niestety,zwycięzca może być tylko jeden.A'propos zapachu migdałowego,w niektórych moich łowiskach jest rewelacyjny na liny i karasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem po trzecim dniu łowienia na kanale śledziowym. Piątek trening sobota, niedziela MO. w piątek podanie towaru się sprawdziło i tak zrobiłem na zawodach i także dało radę. Sobota 6 w sektorze, niedziela 5 w sektorze, ogólnie 14 na podajże 38. Jestem bardzo zadowolony wyniki to 3250 i 3850 pierwszego dnia krąp, leszcz i płotka, a dzisiaj ciężkie dłubanie baaaardzo ostrożnych leszczy, które zbudowały 90% wagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, jakoś poszło, grunt, że Okno był za mną :D:P . Ja też kombinowałem z haczykami, przynętami, zanętami i przede wszystkim z gruntowaniem. Co jakiś czas zmieniałem grunt o kilka cm w górę i w dół, łowiłem na białe, pinki, czasem pęczak. Ryb trzeba było szukać, nie trzymały się typowo miejsca zanęconego. I co ciekawe, nie było drobnicy. Ale jak zwykle, świetna atmosfera, fajnie było spotkać się ludźmi z koła.

 

Za to po zawodach pojechałem jeszcze nad Wycztok, posiedziałem na łódce ale bez rewelacjo, efekt dwóch zasiadek to 3 leszczyki, ładny krąp, piękna, niespotykana tam płoć i sporo drobnicy. Ale wiało i mało przyjemnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych zawodach na Piaskowym pozostał jakiś niedosyt i nie wytrzymałem. Ok. 16 melduje się nad wodą. Chwilę trzeba było szukać miejsca, bo rzęsa zaczyna już przeszkadzać. Po rozłożeniu sprzętu wiatr zmienił kierunek i znowu to zielone g..no wpłynęło mi w łowisko. Szybka zmiana miejscówki, zanęta do wody i zaczęło się. Na początku krąpiki przetykane leszczami, później przez jakiś czas praktycznie same płotki i płocie, na koniec, tak po 19 znowu leszcze i krąpie.Pierwszy raz na Kanale zobaczyłem karasia. Obok mnie jednego wyjęli, a mi zerwał się ładny przy samym podbieraku.

post-162-0-40762400-1371413388_thumb.jpg

post-162-0-18272200-1371413398_thumb.jpg

post-162-0-17168900-1371413408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem już dość kanałów i jeziora więc postanowiłem zbadać Martwą Wisłę. Zacząłem poszukiwania miejscówki od mostu w Sobieszewie ale chyba byłem trochę za późno ;), bo dotarłem aż do starorzecza i tam się rozłożyłem, na zachodnim brzegu przy nowej marinie.

Łowiłem na bata 7m i gruntówkę z koszykiem. Wyniki właściwie były tylko na bata, na gruntówkę dwa brania, z tego jedne zacięte - ledwie wymiarowy okonek. Ponadto złowiłem ładnego leszczyka

post-12-0-55787900-1372524854_thumb.jpg

trafił się też nieduży karaś i sporo drobnego leszczyka, a na początek mikro babka bycza :). W sumie fajne miejsce, rybki współpracowały niestety tylko do 10.30, później już cisza. I trochę hałasów z mariny ;). Na pewno jeszcze tam się wybiorę, tylko wstanę dużo wcześniej :D.

post-12-0-60185800-1372525065_thumb.jpg

post-12-0-69532100-1372525078_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To marina w gestii naszego klubu (Polski Klub Morski).

Byliśmy tam z Arehem w zeszłym roku, na ostatnim egzaminie w/g starych przepisów motorowodnych.

 

Miejsc do wędkowania sporo i często rybka dopisuje.

Koledzy łowili tam okonie, węgorze, sumy a wiosną certę.

Można nawet dorsza trafić :D

 

Mamy tam pokoje gościnne, prysznice, slip...

Latem to starorzecze zarasta okrutnie ale to doskonałe krześlisko dla ryb.

Nie znając dobrze toru wodnego można wpakować się śrubą na potężne zielicha albo kłusownicze siaty.

Jak dobrze pójdzie będę miał tam dyżury bosmańskie.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A na koniec niespodzianka ....

 

 

Ale zacznę od początku. Wyciągnąłem dziś grzybka na Piaskowy, dawno tam nie byłem. Z rana, zanim zanęciliśmy już zaczęły skubać. Połowiliśmy do 11.00 trochę krąpi, płotek i leszczyków. Głównie drobiazg.

Na koniec, po "ostatniej rybce" ;) w rzuciłem jeszcze na chwilę zestaw do wody, co by się nie plątał pod nogami ;). Kątem oka zauważyłem branie, zacięcie i .... siedzi. "Ładny lessczyk" stwierdziłem na początku ale coś mi nie pasowało. Pomyślałem o karasiu, które to podobno występują w dość słusznych rozmiarach w tym kanale ,ale w końcu podciągnąłem rybke pod brzeg i ... linek :D. Podbierak już złożony, na szczęście siatka jeszcze się moczyła więc rybka poszła bezpośrednio do niej. Nie była kolosem ale dała zastrzyk adrenaliny, szybkie odchaczenie, kilka fotek i do wody.

post-12-0-09366800-1376591919_thumb.jpg post-12-0-06018900-1376591930_thumb.jpg

 

W sobotę wracam na kanał, może tym razem Śledziowy ... zobaczymy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj znów wybraliśmy się z marcin887 na Piaskowy. Rybki dopisały ,ale raczej ilościowo, jakościowo było słabo, nie licząc jednego przyzwoitego leszczyka u mnie i "mocnego" brania u Marcina. Wyjazd pechowy, Marcin złamał tyczkę ;) a ja straciłem kosz do podbieraka ( i tak miałem kupić nowy, stary miał za gęstą siatkę ;) ) i złamałem podpórkę.

 

końcowy wynik to jakieś 6,5 kg ryb na dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja straciłem kosz do podbieraka ( i tak miałem kupić nowy, stary miał za gęstą siatkę ) i złamałem podpórkę.

Czyżby mój pech przeszedł na Ciebie? Muszę iść na ryby i sprawdzić to, bo jakoś nie wierzę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem pojechaliśmy nad znane wszystkim ;) moje, z różnych względów ;), ulubione łowisko. Jeszcze wieczorem przygotowałem dwie spławikówki i zanętę. Tym razem wymyśliłem sobie, że będę nęcił makaronem z kukurydzą konserwową sklejone niewielką ilością otręb. Dziś rano przed wyruszeniem na grzyby popłynąłem na swoją miejscówkę i zanęciłem. Grzybki nie dopisały za bardzo

post-12-0-33665000-1378581009_thumb.jpg

I koło południa wróciliśmy nad jezioro. Zanim mojej żonie zaświtał jakiś kolejny pomysł związany z runem leśnym ;) cichaczem ewakuowałem się na łódkę i zniknąłem z pola widzenia/rażenia ;). Zrzuciłem pierwszy zestaw i zabrałem się za przygotowanie drugiego gdy zauważyłem branie. Zacięcie, dość silny opór, całkiem inny niż przy leszczu, w pierwszej chwili pomyślałem, ze to lin. Kiedy podciągnąłem rybę do powierzchni zdębiałem :blink: . Słyszałem o łowionych tu karasiach, i to sporych ale sam nie miałem do tej pory przyjemności spotkania na tym łowisku. I od razu takiego ...

post-12-0-99846900-1378581347_thumb.jpg

Karach na oko ;) ważył dobre 1.5kg i miał dobre 40cm. Ponieważ nie zabierałem siatki, szybkie foto w podbieraku i do wody. Do następnego razu ;). Potem złowiłem jeszcze parę leszczyków - chlapaków.

post-12-0-20740900-1378581450_thumb.jpg

Nie wiem, czy to fart czy efekt grubszego zanęcenia ???? Może spróbuję sprawdzić za tydzień ;) ..... Chociaż już pozbierałem graty, zwinąłem przedsionek przyczepy ... Właściwie to sezon nad jeziorem powoli zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,Boże o Polsko jakich ty masz sk...ów.Dopiero zaczął sezon a już zamierza kończyć.Bączek ładny(tak u nas zwiemy karasia sr.)Jeżeli chodzi o notatki,o których poniżej napisał Woldi to prowadzę takie od 86.r,dla niektórych to pewnie prehistoria,ale w tym sezonie w temacie płoci za Sokratesem "wiem że nic nie wiem".Uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o notatki,o których poniżej napisał Woldi to prowadzę takie od 86.r,dla niektórych to pewnie prehistoria,ale w tym sezonie w temacie płoci za Sokratesem "wiem że nic nie wiem".

Też mam wielką ochotę zabrać sie za płoć na poważnie, ale jakoś nie mogę ruszyć z miejsca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznie przepraszam Winda za niefortunne pierwsze zdanie mojego posta.Teraz zdałem sobie sprawę że to mogło zabrzmieć dwuznacznie.I nie chcę się usprawiedliwiać,po prostu głupio mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wind zamknął ten temat
  • hege odpiął, podpiął i podpiął ten temat
  • wind podpiął ten temat
  • hege odpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...