Skocz do zawartości

Najważniejszy dla wędkarzy akt prawny.


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jotes napisał:

W kole każdy wuj na swój strój, a jak przyjdzie PSR, to ukażą cię na podstawie ustawy i rozporządzenia do niej i nie będzie zlituj się, bo każdy wędkarz ma obowiązek znać przepisy. Reklamacje pozyskanych informacji mailowych przyjmują tylko w Berdyczowie. :huh:

No widzisz, pokazujesz jak działasz w kole :D  Ja mam przynajmniej podstawy do odwołania się a odpowiedzialność za mój błąd poniesie zarząd koła/okręgu przed sądem(nie koleżeńskim) rejonowym.
"Reklamacje pozyskanych informacji mailowych przyjmują tylko w Berdyczowie. :huh:"
Udowodnij albo przestań hejtować.

 

30 minut temu, zwykły michał napisał:

 

Strasznie naiwny jesteś. Twoja reklamacja/sprzeciw nie ma żadnej mocy prawnej i nikt nie będzie brał tego pod uwagę. Chyba ze w kole/okręgu jako temat do obśmiania przy kawie ;)

Udowodnij albo nie hejtuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co hejtować, bo to bzdura z założenia. Kontrole odbywają się na podstawie ustawy i dokumentów w niej utwierdzonych. Interpretacja Koła, Okręgu lub ZG PZW nie ma najmniejszego wpływu na prawo. Wszelkie nieporozumienia odbywają się na płaszczyźnie stowarzyszenia i mam nawet wątpliwości, czy byłbyś w stanie wytoczyć proces cywilny PZW, gdyż opłacając składkę członkowską zgadzasz się na zapisy Statutu PZW.

Podsumowując, w odpowiedzi mogą napisać Ci co chcą a w razie reklamacji - patrz Statut, czyli pocałuj ich w ... bo to Ty masz znać prawo na łowisku a nie oni za biurkiem.

Edytowane przez Docio
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Docio napisał:

Tu nie ma co hejtować, bo to bzdura z założenia.

No to po co się odzywasz nic nowego nie wnosząc?

Kontrole odbywają się na podstawie ustawy i dokumentów w niej utwierdzonych. Interpretacja Koła, Okręgu lub ZG PZW nie ma najmniejszego wpływu na prawo. Wszelkie nieporozumienia odbywają się na płąszczyźnie stowarzyszenia i mam nawet wątpliwości, czy byłbyś w stanie wytoczyć proces cywilny PZW, gdyż z opłacając ckładkę członkowską zgadzasz się na zapisy Statutu PZW.

Statut PZW i RAPR powstał na podstawie odpowiednich ustaw.  Zapoznaj się z nimi a dowiesz się jakimi(jest tam napisane) oraz KPK i KPC. Po drugie każdy ma prawo do obrony i od każdej kary mam prawo się odwołać, nie przyjmując mandatu od PSR sprawa jest kierowana do sądu rejonowego(nic nie muszę wytaczać), SSR kieruje do ukarania do sądu koleżeńskiego PZW. Po trzecie mam prawo mieć swoje zdanie i wybór postępowania(jaki mam taki mam) i nie prosiłem się o krytykę, dla mnie to jest hejt.
 

4 minuty temu, Docio napisał:

Podsumowując, w odpowiedzi mogą napisać Ci co chcą a w razie reklamacji - patrz Statut, czyli pocałuj ich w ...

Jeżeli powołujesz się na Statut PZW to podajesz: Rozdział, Paragraf, Punkt a jeśli nie znasz to pocałuj mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jelec 52 napisał:

Jeżeli powołujesz się na Statut PZW to podajesz: Rozdział, Paragraf, Punkt a jeśli nie znasz to pocałuj mnie ...

Na pieszczotę to trzeba zasłużyć, a Twój ton Cię dyskwalifikuje.

Nic nie muszę udowadniać. Jeśli nie chcesz zrozumieć od słowa i oczekujesz, że arogancją zmusisz kogoś aby odwalił robotę, której nie ogarniasz, to szukaj frajera dalej. Dla mnie dotychczasowe posty są wystarczające aby inni czytający wyciągnęli wnioski.

I nie jest hejtem reakcja na szerzenie fałszywych informacji. Dla mnie Twoim prawem mogą być nawet sny, w które uwierzysz po przebudzeniu, mnie to lotto. Twoja...siedzenie, Twoja sprawa. A skoro o prawie mowa, to wszem pragnę przypomnieć:

ustawa o rybactwie śródlądowym Art 7 ust 2 i 2a. I to wyczerpuje temat mokrych snów z hejtem w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o statut to

 § 57 Do zakresu działania i kompetencji zarządu koła należy: 16) prowadzenie szkoleń w zakresie znajomości Statutu, etyki wędkarskiej, Regulaminu amatorskiego połowu ryb, zasad i technik wędkowania oraz popularyzacja wiedzy o ochronie wód i gospodarce rybackiej;

A jeśli chodzi o szeregowego wędkarza/członka PZW

§ 13. p. 4) uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym w PZW „Regulaminem Amatorskiego Połowu

 

Czyli wędkarz posiadający Kartę Wędkarską powinien znać podstawy uprawiania amatorskiego połowu ryb na wędkę w kraju. Jeśli nie zna to częściowa wina jest tych co wydali zaświadczenie o zdanym egzaminie. :-)

Po drugie nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania i konsekwencji wynikających z naruszenia ich. To jedynie może być czynnik łagodzący wymiar kary gdyż mógł działać nieświadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Przyjeżdża do mnie żony kuzynka z 10 letnim synem, chciałbym się upewnić by nie było problemu.

W przepisach czytam że jeśli łowie na spinning pod moją opieką może łowić 2 dzieci do 14 roku życia. Dobrze rozumiem że nie muszę dodatkowego zezwolenia mu wykupić?

Jeszcze jedno. Czy jeśli ja nie będę łowił (nie wykupię zezwolenia czasowego) a będzie mój 14 letni syn, który ma kartę i zezwolenie PZW opłacone to mogą sobie łowić razem na zezwolenie syna (spinning i spławik)?

 

Edytowane przez Szperaczz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Szperaczz napisał:

Przyjeżdża do mnie żony kuzynka z 10 letnim synem, chciałbym się upewnić by nie było problemu.

W przepisach czytam że jeśli łowie na spinning pod moją opieką może łowić 2 dzieci do 14 roku życia. Dobrze rozumiem że nie muszę dodatkowego zezwolenia mu wykupić?

Jeszcze jedno. Czy jeśli ja nie będę łowił (nie wykupię zezwolenia czasowego) a będzie mój 14 letni syn, który ma kartę i zezwolenie PZW opłacone to mogą sobie łowić razem na zezwolenie syna (spinning i spławik)?

 

Dobrze czytasz. Jeśli będą pod Twoją opieką.

Drugie nie przejdzie. :) W tą stronę nie działa, gdyż zapis mówi wyraźnie o nieletnich, zrzeszonych lub nie, tatuśku. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Docio napisał:

Drugie nie przejdzie. :) W tą stronę nie działa, gdyż zapis mówi wyraźnie o nieletnich, zrzeszonych lub nie, tatuśku. :D 

Czyli muszę ja kupić zezwolenie czasowe i ten 10 latek będzie mógł kijkiem się pobawić, bo syn ma wszystko legalnie (14 lat, karta, składka PZW) więc on tylko opiekuna w nocy by potrzebował 

A i jeszcze jeden temat na przyszły rok.

Czytam że zezwolenie dla żony która posiada kartę wędkarską jest darmowe. Czyli jak ja będę miał pełen pakiet PZW to żona będzie mogła łowić z pełnymi uprawnieniami bez opłat?

Edytowane przez Szperaczz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szperaczz napisał:

Czytam że zezwolenie dla żony która posiada kartę wędkarską jest darmowe. Czyli jak ja będę miał pełen pakiet PZW to żona będzie mogła łowić z pełnymi uprawnieniami bez opłat?

Z tego co pamiętam to w ramach jednego łowiska i w jednego limitu z Tobą. Czyli spławik czy grunt pod jednym kiju na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wind napisał:

Z tego co pamiętam to w ramach jednego łowiska i w jednego limitu z Tobą. Czyli spławik czy grunt pod jednym kiju na głowę.

Ale to było by bez sensu, bo po co jej wtedy karta. 
 

obrazek JPEG.jpeg

Edytowane przez Szperaczz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wind napisał:

Łaskawi ci wasi członkowie zarządu ;)

Zaraz zmienisz zdanie gdy padnie pytanie: 

A co jak będę chciał łowić z żoną i 10-cio letnim synem kuzynki żony?

Ja od razu się poddaję. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Docio napisał:
6 godzin temu, wind napisał:

Łaskawi ci wasi członkowie zarządu ;)

Zaraz zmienisz zdanie gdy padnie pytanie: 

A co jak będę chciał łowić z żoną i 10-cio letnim synem kuzynki żony?

Ty weź zacznij te sąsiadki uwodzić , bo wymyślasz coraz lepsze rebusy.

 

15 godzin temu, Szperaczz napisał:

Ale to było by bez sensu, bo po co jej wtedy karta.

Ponieważ nie ma "Cin-cin bez Cin-cin" czyli wędkowania w PL bez karty wędkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee, źle, grasz dalej? :) 

Tylko młodzieży do 14-go roku życia oraz, jak już wiadomo w Twoim przypadku - żonie.

I tu od razu uwaga. To co piszemy dotyczy połowu wyłącznie na wodach gospodarowanych przez PZW. Jeśli trafisz nad wodę gdzie gospodarujący jest ktoś inny, to trzeba dokładnie przeczytać zasady połowu. Jeśli tenże gospodarujący odwołuje się do przepisów państwowych, czyli ustawy o rybactwie śródlądowym i dołączonym do niej rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków ochrony i połowu ryb to żona z urzędu odpada a z nieletnimi do 14-go roku życia tak dokładnie nie wiadomo.

Art 7 ust 3 mówi:

Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14, z tym że mogą one uprawiać amatorski połów ryb wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej taką kartę.

Niestety z niego nie wynika ile tych osób. Dalsze zapisy już nie poruszają tej kwestii. Nie wiadomo ilu, nie wiadomo o ograniczeniach w wędkach, nie wiadomo o limitach, nie wiadomo nic.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Opiekun może mieć pod opieką dwoje dzieci, każdy z nich wędkuje na jedną wędkę w ramach uprawnień i dziennych limitów osoby posiadającej kartę wędkarską. Dozwolone są wszelkie metody wędkowania: grunt, spławik, mucha, spinning. Przekazanie uprawnień dzieciom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę. Należy również pamiętać, że młodzież powyżej 16 lat posiadająca kartę wędkarską nie może wędkować w nocy bez osoby uprawnionej do opieki."

Czy dobrze rozumiem że z tego zapisu mogę pojechać z dwoma dzieciakami nad wodę i w sumie łowić na trzy wędki?  Wszak przekazując po jednej wędce  dzieciakom  jest napisane "że przekazując im uprawnienia nie wyklucza łowienia opiekuna" czyli łącznie robią się trzy wędki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy opłacasz kartę to jest napisane, że można łowić na dwie wędki. Pewnie do tego odwoła się ewentualna kontrola. Powiedzą, że masz licencję na dwie a nie trzy.

Zakładam, że ktokolwiek się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jungu napisał:

Czy dobrze rozumiem

Dobrze. Choć licencja obejmuje połów na 1 lub 2 wędki, jest to przypadek szczególny a łowić będziesz na 3 wędki teoretycznie. Nad dwiema nie będziesz miał jakiejkolwiek kontroli. :) 

Cytowany zapis posiada błąd merytoryczny:

3 godziny temu, jungu napisał:

że młodzież powyżej 16 lat posiadająca kartę wędkarską

powinno być poniżej 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zwykły michał napisał:

Kiedy opłacasz kartę to jest napisane, że można łowić na dwie wędki. Pewnie do tego odwoła się ewentualna kontrola. Powiedzą, że masz licencję na dwie a nie trzy.

Niech sobie mówią co chcą, ośmieszą się i to będzie ich problem. Nie wolno poddawać się "pomysłom" umysłowo niepełnosprawnych.

15 godzin temu, Docio napisał:

Choć licencja obejmuje połów na 1 lub 2 wędki, jest to przypadek szczególny a łowić będziesz na 3 wędki teoretycznie.

... i to jest clou tego przepisu szczególnego, zasada prawna brzmi: "lex specjalis derogat legi generali".

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...