Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy...kolor suwaka jest zgodny z kolorem zewnętrznym? ;) No to przynajmniej nigdy nie będziesz szukać, zawsze będzie "to widać" nawet spod sterty akcesoriów. :D 

A przy okazji, to kora topolowa?

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2018 o 11:09, Alexspin napisał:

Doskonały pomysł, wręcz godny Nobla. Jeśli za patent nie będziesz żądał zbyt wygórowanej ceny, też zastosuję... :brawa::D

Ps

Muszę pogadać z jakimś rodbuilerem, czy nie dorobiłby mi elementu szczytowego z wklejką do mojego Royala Spirita Casta.

 

Alek, stało się. Kijek ma już dwie różne szczytówki. Dzisiaj miałem parcie, poświęciłem 10 min i już zrobione. Ale wybrałem inny wariant. Obciąłem jeszcze niżej niż planowałem, a to z tego powodu, że we wklejce musiałbym wycinać przelotkę, skracać ją i ogólnie popsuć jej fajne ugięcie. Zaznaczyłem sobie białą nitką i ciąłem bzitką (mała szlifierka kątowa). Doszlifowałem dosłownie odrobinkę z grubości końcówkę wklejki tak, jak widać na oryginalnej, to białe na końcu. Po obcięciu otwór wewnętrzny miał 2,85 mm, a końcówka szczytówki 3,20 mm, więc 0,35 mm oszlifować, to był zaledwie moment. Obydwa elementy ustawiłem w załamaniu kątownika (taki wyrób hutniczy ;) ). Dwie kropelki supergluta i błyskawicznie wcisnąłem. W miejscu łączenia dałem po wierzchu kropelkę kleju i pozwoliłem jej opłynąć szczytówkę dookoła, następnie wytarłem nadmiar. Potem zrobiłem omotkę z cieniutkiej plecionki, zakolorowałem ją czarnym markerem i teraz czeka jeszcze na posmarowanie klejem już samej omotki dla wzmocnienia. Na koniec na omotkę nałożę lakieru bezbarwnego i nad wodę.

Oczywiście nie obeszło się bez prób. A jakże! Na sucho pracuje pięknie. Będzie superczuły kijek. ;) 

A tak to wyglądało:

1. Widok przecięcia,

2. Już sklejone,

3. Miejsce łączenia.

 

IMAG0095.jpg

IMAG0096.jpg

IMAG0097.jpg

Edytowane przez Jotes
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jotes napisał:

Obydwa elementy ustawiłem w załamaniu kątownika (taki wyrób hutniczy ;) ).

Dobrze Jarek że wyjaśniłeś, bo już myślałem że kątownik to taki okręt (pancernik, krążownik, kątownik). ;) A tak na poważnie, super że udało Ci się przerobić szczytówkę tak jak chciałeś. Ciekawe jak się sprawdzi w warunkach bojowych. A do maja już niedaleko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja się powiększa i to o okazy szczególnie cenne, bo ręcznie robione. Nie ma na świecie drugiego identycznego ;) 

Długo wyczekiwany prezent od @Wartburg, bardzo Ci dziękuję Andrzeju

IMG_20190122_150934.jpg

i rzutem na taśmę nabyte dwa ostatnie "koziołki" od Spławika znad Wisły, czyli znanego i lubianego Pawła.

IMG_20190124_213104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koziołki powiadasz?
A ja takie, tylko mam poważny dylemat, strach do rzeki wrzucić bo jeszcze zabierze.
WINDA trzeba odizolować bo jego odchylenia są zaraźliwe:unsure:

 

20190115_221001.jpg

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby podobne, ale to nie zupełnie są ośmiorniczki. Flying Lure ma rzadko spotykaną, specyficzną pracę. Używałem jej w latach 90-tych, później zniknęła z rynku. W sumie przynęta trudna, ale niezastąpiona w sytuacjach gdy trzeba spenetrować wodę pod głębokimi nawisami traw, lub pomostami. Jej pracę obrazuje filmik:

https://youtu.be/gVeno21_Y6M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alexspin napisał:

Używałem jej w latach 90-tych

A to przypadkiem nie to, co reklamowało Mango tuż po tym składanym metalowym mini spinningu? Tak mi też wygląda zalinkowany filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...