Skocz do zawartości

UL do 300 zł


PanCogito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

poszukiwany kijek do UL z przeznaczeniem głównie na okonia, mniej klenia i jazia. Rodzaj łowiska-rzeka Krzna, do mniej więcej 10m szerokości, dosyć płytko z niewieloma głębokimi miejscami i słaby nurt-średnio słaby. Przynęty to głównie keitechy do max 3', obrotówki rozmiar max 2, woblery. Kołowrotek Ryobi ecusima 2000. Jeśli taki temat był, proszę o link, jeśli nie będę wdzięczny za opinie. Oczywiście nie mam nic przeciwko kijkom kosztujacym o wiele mniej niż 300 zł.

Edytowane przez PanCogito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie ułatwiło by wybór kija gdybyś podał oczekiwany ciężar wyrzutowy. Znasz przynęty więc nie jest to chyba problem. Trudno zgadywać jak zbroisz te gumy a sposobów jest kilka. Patrząc po kołowrotku czy obrotówkach to już to już nie taki całkiem UL by pasował a coś o maksymalnym cw do 10-14 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejka Ultris lub droższy bez wklejki Black Rock bardzo czułe i niezwykle dynamiczne wędzisko (jednoskład), mimo krótkości, obsługuje przynęty już od 2, aż do 20g, choć to na granicy komfortu. Gdyby to pisała moja Pani, powiedziałaby, że wystarczyłoby Jej to jedno, a tylko mój upór spowodował, że ma ich aż 5 do różnych zadań, ale rzadko ich używa.

Nie są to typowe UL-e, ale jeśli mają posłużyć również pod klenia, będą akurat, a w szczególności Black Rock, na marginesie okonie kochają to wędzisko... ;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cogito napisał:

Okej, dzięki. Cw max 7-10 gr

Ultris 0,5-7g praktycznie 1-10g.

Ultris 1-10g  praktycznie 2-13g

Catana 1-10g praktycznie 2-13g

Niestety, to wszystko wklejki. Radziłbym jednak Black Rocka.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wędzisko w cenie jaką chcesz a nawet trochę zostanie. Link czysto przykładowy więc jak poszukasz to pewnie znajdziesz gdzieś taniej. Na łowisko jakie opisujesz spokojnie da radę  wędka.

 

 

 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Dobre wędzisko w cenie jaką chcesz a nawet trochę zostanie. Link czysto przykładowy więc jak poszukasz to pewnie znajdziesz gdzieś taniej. Na łowisko jakie opisujesz spokojnie da radę  wędka.

Aj, aj, zapomniałem o nim. Faktycznie to nie jest wklejka, ale miałbym jedno zastrzeżenie, "akcja slow". Takim wędziskiem trzeba się nauczyć rzucać...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 00:00, AutorVidmo napisał:

Jedna z moich okoniówek, bardzo polecam

Z powodzeniem dźwignie przyłów większego szczupaka 

https://max-fish.pl/product-abk-9879-2939230-DAM-WEDKA-EFFZETT-MICROFLEX-230-2-10g.html

Na tej stronie jest kilka wariantów jeśli chodzi o długość i cw

Czy jest to wklejka ?

 

W dniu 28.10.2019 o 10:54, Alexspin napisał:

Aj, aj, zapomniałem o nim. Faktycznie to nie jest wklejka, ale miałbym jedno zastrzeżenie, "akcja slow". Takim wędziskiem trzeba się nauczyć rzucać...:(

Akurat to raczej na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie ma takich. Możliwy jest tylko przyłów "szczupaczka" na okoniówkę i przyłów "okoniska" na szczupakówkę. Ale wędzisko typowo okoniowo-szczupakowe, dedykowane do łowienia obydwu tych gatunków nie istnieje.

Miałem wędzisko typowo kleniowe DRAGON Moderate 305cm/3-18g, łowiłem nim i okonie i szczupaki, ale nie było to wędzisko typowo pod te ryby. Jeśli byłbyś nim zainteresowany, to poczytaj.

Miałem też inne wędzisko, które można by uznać za dość uniwersalne poczytaj ale nadal uważam, że nie ma wędzisk typowo uniwersalnych.

Wniosek ogólny - warto nie tylko pisać, warto przed pisaniem również co nieco poczytać... ;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mocarny napisał:

Halo, przecież w moim wątku pisaliscie, że nie może być kij okoniowo szczupakowy :D

Mikado inazuma flash perch do 18g wklejka 

Jeden sezon nią machałem 

Okoniówka nie bojąca się szczupłych 80+  Frajda jest no ale to już troszkę męczenie rybki, wiec lepiej się nie nastawiać :D

Pozdrawiam #No Kill 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AutorVidmo napisał:

Mikado inazuma flash perch do 18g wklejka 

Jeden sezon nią machałem  

Okoniówka nie bojąca się szczupłych 80+  Frajda jest no ale to już troszkę męczenie rybki, wiec lepiej się nie nastawiać :D

Inazuma Flash perch nie należy do UL, kijek całkiem udany ale on jest raczej na okonie prze duże "O", osobiście wyholowałem na niego metrowego suma w rzece, wiec ta wklejanka ma potencjał. Niestety do paprochów i przynęt poniżej 4g raczej się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jungu napisał:

Inazuma Flash perch nie należy do UL

Zgadza się, lecz odpowiedź była skierowana do tematu z innego wątku, w którym autor wspominał o kiju pod szczupaka jak i okonia. Pozdrawiam i gratuluje suma, wyobrażam sobie walkę hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...