Skocz do zawartości

Sezon podlodowy 2012-2018


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdajęsobie sprawę, że to dopiero luty ale .. MW w Trcińsku wolna od lodu :D , kanał Śledziowy wolny od lodu przynajmniej do pierwszego zakrętu :D , na Piaskowym lód, ale od brzegu odpuszcza, wolne pasy 1-1,5m . Czyli już nie długo powinno być "po sezonie" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciekawe - nikomu w trójmieście nie chciało się płukać mułu, a Litwini nie przywieźli, no i w efekcie nigdzie nie można kupić ochotki haczykowej.

Kupiłem mrożoną do karmienia rybek akwariowych. Śmierdzi jak trzeba więc dobra jako dodatek do zanęty, zanęta i dip,  ale na haczyk się nie nadaje.

W niedzielę zrobimy z Pawłem otwarcie sezonu lodowego na Kaszubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTWARCIE SEZONU PODLODOWEGO.

 

RAZEM Z KRZYŚKIEM WYBRALIŚMY SIĘ NA JEZIORO RADUŃSKI DOLNE. RANO ZAKUP ZEZWOLENIA NA MIEJSCU. WYBIERAMY MIEJSCE OKOŁO 20 METRÓW OD BRZEGU, GŁĘBOKOŚĆ 9 METRÓW, GRUBOŚĆ LODU 10 CM.

 

PO ZANĘCENIU KOMPLETNY BRAK BRAŃ. ANI PINKA, ANI KAWAŁKI CZERWONEGO ROBAKA NIE PRZYNOSIŁY REZULTATU. DOPIERO CIASTO O SMAKU OCHOTKI PRZYNIOSŁY FAJNE PŁOCIE. W MIARĘ CZASU BRAŃ CORAZ WIĘCEJ. PRZESTAWILIŚMY SIĘ NA TRWALSZĄ PRZYNĘTĘ, PINKĘ. SPORADYCZNIE MAŁY OKONEK SIĘ TRAFIŁ.

 

NA KONIEC JAK ZWYKLE KONTROLA STRAŻNIKÓW.

 

TO BYŁ UDANY POCZĄTEK SEZONU:). DZIĘKI ZA TOWARZYSTWO KRZYSZTOF

 

KILKA POPRAWEK CO DO MORMYSZKI, KIWOKA, ZANĘTNIKA I RUSZYMY RAZ JESZCZE W TYGODNIU. MOŻE JUŻ BĘDZIE OCHOTKA W SKLEPACH.

post-1594-0-59139200-1452456554.jpg

post-1594-0-64536200-1452456565.jpg

post-1594-0-73282300-1452456586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

        Z Pawła to twardy zawodnik, wczoraj przejechał 900km a dziś o 8 rano ruszyliśmy na wytęsknione rybki z lodu.

Trochę o "ogródkach" - bez zanęty ani rusz, a że Paweł ma to opanowane z letnich zasiadek, to i na bezrybiu rybki się znajdowały!

Piszę o bezrybiu, bo na echosądzie tylko z rzadka przemykały pojedyńcze rybki, a jednak brały. Czując zew poznawania wody polatałem po okolicy ale nigdzie nie trafiłem na echo wskazujące stadko ryb. Jest tam gdzieś w pobliżu naszego miejsca dołek 21,7m gdzie można by spodziewać się zimowego bytowania, ale znalazłem/doszedłem tylko do 16m głębokości. Może komuś przyda się mój sposób na zasilanie 12V urządzeń jak sonda   ( tablet przez wtyczkę samochodową USB). Odkryłem, że mój zapasowy akumulator LiJon od laptopa  ma napięcie 14V i pojemność 4,8Wh Zamiast targać ciężki akumulator ołowiowy albo wkładać baterie które nie wytrzymują na mrozie 4-5godz pracy, używam tego akumulatora na belly boacie i połowach z lodu gdzie można sporo pochodzić. Wytrzymuje spokojnie 3 wyprawy po których doładowuję go wkładając do laptopa.

      Dzięki Pawle za wyprawę, a nagrodą dnia była dla mnie radość wnuczki niejadka, która poprosiła sama o usmażenie jej rybek i jadła je ze smakiem :)  :)  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tandeta Panie  :D

Ten to połowił, kolega Maciek z  bloga o podlodówce.

 

11060003.JPG

No cóż, "mięsiarzy" nie sieją, sami się rodzą... :angry:

 

Drugi wypad z Krzyśkiem.

 

Tym razem Martwa Wisła w okolicach Błotnika.

 

Początek dobry, coś tam skubało, a potem studnia. Wiele dziur, wiele nęceń, białej ryby brak. Łowiliśmy na 3 - 6 metrach. Lód 12-15 cm.

 

Ryby słabo ale towarzystwo przednie:)

 

W niedzielę otwieram sezon z ojcem i teściem  na jeziorze Drwęckim.

Mizerny ten połów i jak mi się zdaje w 100%% nieregulaminowy... Jest czym się chwalić... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, "mięsiarzy" nie sieją, sami się rodzą... :angry:

 

Mizerny ten połów i jak mi się zdaje w 100%% nieregulaminowy... Jest czym się chwalić... :(

twoje połowy za to są takie świetne. potrafisz jedynie swoje mądrości o mięsiarzach wstawić, cienki bolku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje połowy za to są takie świetne. potrafisz jedynie swoje mądrości o mięsiarzach wstawić, cienki bolku

Widać, że oprócz kłusownictwa (chwalenie się połowem niewymiarowego sandacza w okresie ochronnym jest kłusownictwem), nieobca jest też Ci skłonność do obrażania - ja Ciebie nie nazywam imieniem jednego z synów Noego, a na to zasłużyłeś.

 

Ps

Mam nadzieję, że zanim usunąłeś post z fotką świadczącą o kłusownictwie, kilka osób go obejrzało.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że kurz po ostatnich wydarzeniach jeszcze nie opadł, ale proszę, opanujcie emocje.

Paweł, wiesz jakie są reakcje na takie zdjęcia, i tylko ze względu na naszą dobrą, mam nadzieję, znajomość poprosiłem abyś sam usunął zdjęcie. @Alexspin i tak dość subtelnie zwrócił uwagę na tego sandaczyka. A epitetem miesiarza określił, mam nadzieję, kolegę, którego zdjęcie wkleil nieodzalowanej pamięci @quartz.

Przy okazji mam nadzieję, że Alex odróżnia klusownictwo od przylowu, znając osoby z postu wiem, że żaden z nich nie para się tym brudnym procederem. Przypadkowe zlowienie ryby chronionej nie jest wykroczeniem a zdjęcie to niefortunne niedopatrzenie.

Uważam temat za zamknięty. Jeżeli jeszcze macie jakieś myśli do wymiany polecam PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od wielu lat, nie łowiłem w tym roku ani raz z lodu.

I o dziwo, dobrze mi z tym. Czyżby pierwsze symptomy starości?

Raczej - mądrość przychodzi z wiekiem. ;)

To co ja mam powiedzieć, nigdy w życiu nie łowiłem z lodu i nie zamierzam ;).

Daniel, masz tak samo jak ja, to znaczy, że według Docia jesteśmy od początku mądrzy... ;)

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeście sobie "nagrabili" tymi aluzjami, u naszego przyjaciela Spławika66, który to w ostatnich tygodniach jest w swoim żywiole. I ma efekty, łowiąc okonie, płocie, leszcze. O czym można się naocznie przekonać, odwiedzając jego stronę na Facebooku, pod nazwą "Spławik znad Wisły".

Uwaga: Post zawiera lokowanie "produktu", może nawet dwóch. ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • wind zamknął ten temat
  • wind podpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...