Skocz do zawartości

Wędka dla nastolatka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Szukam wędki dla początkującego wędkarza. To powinno być coś taniego, ale nie chińszczyzna. Nie chcę wydawać więcej niż 100-150zł. To pewnie śmieszna kwota dla forumowiczów, ale od czegoś trzeba zacząć. Wędka ma posłużyć młodemu  chłopakowi do rozwijania hobby na wakacjach. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wind napisał:

Zanim założysz temat na tym forum najpierw sprawdź, czy podobny już istniejący temat nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.

Jeżeli nie znalazłeś podobnego tematu i liczysz, że pomożemy Ci rozwiązać Twój problem, postaraj się w swoim temacie udzielić nam jak najwięcej informacji:

- określ metodę połowu na jaką będziesz wędkował.

- typ wody, czyli stojąca, wolno płynąca, płynąca z silnym nurtem

- ryby jakie masz zamiar łowić, czyli rekreacyjne połowy drobnicy, średnie ryby, okazy. ( mile widziane konkretne gatunki ryb )
- jak daleko będzie łowił (przy brzegu/pomoście na długość wędziska, na kilka długości wędziska - odległościowo, powyżej 25m - match);
Jeżeli będziesz wędkował metodą spinningową, morską lub muchową, napisz jakie przynęty będziesz stosował podaj również ich wagę oraz długość.

To jest talmud dla początkującego wędkarza zanim napisze pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.:brawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wind napisał:

Zanim założysz temat na tym forum najpierw sprawdź, czy podobny już istniejący temat nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.

Jeżeli nie znalazłeś podobnego tematu i liczysz, że pomożemy Ci rozwiązać Twój problem, postaraj się w swoim temacie udzielić nam jak najwięcej informacji:

- określ metodę połowu na jaką będziesz wędkował.

- typ wody, czyli stojąca, wolno płynąca, płynąca z silnym nurtem

- ryby jakie masz zamiar łowić, czyli rekreacyjne połowy drobnicy, średnie ryby, okazy. ( mile widziane konkretne gatunki ryb )
- jak daleko będzie łowił (przy brzegu/pomoście na długość wędziska, na kilka długości wędziska - odległościowo, powyżej 25m - match);
Jeżeli będziesz wędkował metodą spinningową, morską lub muchową, napisz jakie przynęty będziesz stosował podaj również ich wagę oraz długość.

Dzień dobry panie wind chciałbym łowić na wodzie stojącej, i będę łowić przy brzegu ,różnie  raczej będę łowić płotki może karpia a na głębsze wody to szczupaka i możliwe że nawet i suma , łowić mam zamiar raczej właśnie na odległości około 15-25 m i niestety nie znam sie na metodach łowienia ale nie pierwszy raz już łowie po prostu nie jestem wgłębiony w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie potrzebujesz 3-4 zestawów, jednym nie ogarniesz

1. Bat.

2. Feder 60-80 g lub karpiówka, która od biedy moze posłużyć za żywcówkę ( lecą kamienie od karpiarzy ;) )

3. Wędzisko sumowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gustaw Morawski napisał:

Kup sobie byle jaką wędkę (tylko nie drgającą szczytówkę) z wyrzutem około 60gramów, kołowrotek Viper za 85zł z dragona i leć na ryby, nie patrz na to, że zły sprzęt na niektóre metody. Każdy zaczynał od 1 wędki i łowił wszystko na wszystko.

Oj to najgorsze podejście. Bo da się stworzyć zestaw ,który pozwoli na połowy spławikowe i gruntowe płoci i małych karpi. Odpowiednim wędziskiem bęzdzie wędka z gramaturą wyrzutu 10-40 g taka gramatura pozwoli nam na ostrożny rzut sprężyną bez obciążenia i również na ograniczone użycie spławika. Np. waggler 12+1. Oczywiście jest to POTĘŻNY kompromis.  I jeszcze ja zaczynałem od 1 wędki ale nie łowiłem ''wszystko na wszystko'' .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zwykły michał napisał:

Moją pierwszą wędką z bazaru łowiłem skutecznie z gruntu i na spławik :) Kwestia wiary w swój sprzęt.

Wiary do wędkarstwa bym nie mieszał, jak już to nadzieję. ;) 

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz52 napisał:

jak w twoim wieku byłem to kij leszczyny z żyłką z końskiego ogona i łowiłem

Mieszkam na wsi i nie wiem gdzie na dzisiejszy dzień znaleźć konia. Powiew przeszłości. :) Dwa trzymane w powiecie dla rozrywki ale gdybyś im spróbował coś z ogona zabrać właściciele według mnie uruchomili by broń.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie konia to powoli wyzwanie. Wychowałem się na wsi, mam tam rodziców i jakiekolwiek zwierzęta to powoli rzadkość. Na szczęście mają konie :)

 

10 godzin temu, Docio napisał:

Wiary do wędkarstwa bym nie mieszał, jak już to nadzieję. ;) 

Wiary w sensie przekonania co do skuteczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...