Skocz do zawartości

Co to za rybka?


MiloM404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, jungu napisał:

Kiedyś kiełbie były u mnie niemal w każdym zbiorniku czy rzece, teraz w większości pozostały same jazgarze.

 

Albo inwazyjne cholerstwo "z importu"
Swoją drogą byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi objaśnił mit o tym że kiełbie nie tolerują brudu podobnie jak raki, ponizej Warszawy 30 lat temu było i jednych i drugich od metra.


@Aleks
A trafiłeś na takiego gumiaka brzane, pod jesień na spokojniejszej wodzie lubi walnąć na kiełbia.

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żem się romażył o tych brzanach. 

Ale do brzegu kiełbiom nie przeszkadza w żadnym stopniu muł gdyż iż ponieważ łowiłem je na zbiornikach w których warstwa mółu to pół metra a liści jakieś 5 cm a sam zbiornik był kaczym dołkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alexspin napisał:

Rozmarzyliśmy się o brzanach, a czy w okręgach Sieradz i Piotrków (w tych łowię) w ogóle występują?

W Pilicy powinny być. Przynajmniej miałem takie informacje a po sprawdzeniu jest potwierdzenie.

zestawienie_zarybin_wod_okregu_w_2021r.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzany są w Warcie, zarówno przed Jeziorskiem, jak i na odcinku za tamą.  Kiedyś udało mi się jedną złowić na spinning, ale na dziesiątkach posiadówek gruntowych nie trafiła się ani jedna. Za to słyszałem z opowieści miejscowych że niektórzy ze 2-3razy w roku na kiju coś po holują i nie zawsze są w stanie wyciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jungu napisał:

. Za to słyszałem z opowieści miejscowych że niektórzy ze 2-3razy w roku na kiju coś po holują i nie zawsze są w stanie wyciągnąć. 

Z guntu trzeba ciut brutalnie, jak przymuruje do dna ma zwyczaj stanąc na łbie i po chwili wyjmujemy pól przyponu mocno postrzepionego, jak ona to robi nie wiem jedynym "pilnikiem" jaki posiada jest pierwszy promień płetwy grzbietowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...