Jump to content

Akcesorja z internetu.

Recommended Posts

Witam. 

Zastanawiam się nad zakupem paru rzeczy z allegro mianowicie jakiś zestaw chaczyków czy podbierak. Zawsze kupowałem w sklepach wędkarskich i raczej jestem sceptycznie nastawiony do kupowania czegoś czego nie mogę zobaczyć np: wędki, zwłaszcza jeżeli cena jest 2 czy 3 razy niższa niż w sklepie. Jedni mówią że to super okazja drudzy że podbierak zaraz się porwie a chaczyki w palcach da się wyginać. Jeżeli ktoś się bardziej orjentuje to proszę o odpowiedź i może polecenie jakichś sprawdzonych ofert. 

Z góry dziękuję. 

Allegro nie jest złe o ile ma się praktykę w kupowaniu na tej platformie. OLX odradzam, gdyż to totalny brak gwarancji transakcji a dochodzenie roszczeń zazwyczaj kończy się zgłoszeniem na policji.

Kupowanie wędzisk w sieci ma jedynie sens gdy jest taniej a wcześniej się to widziało i trzymało w ręku. Inne akcesoria są mniej wymagające, choć zawsze trzeba uważnie czytać opis aukcji, gdyż same zdjęcia nie są ofertą. Często też zdjęcia nie oddają rzeczywistego odzwierciedlenia przedmiotu, czasem są podrasowane, czasem wyglądają gorzej niż towar w rzeczywistości.

Na Allegro nie ma "sprawdzonych ofert", są za to sprawdzeni sprzedawcy lub wiarygodni ale tych ostatnich trzeba umieć sprawdzić.

P.S.

To nie jest forum polonistyczne ale Twoja ortografia niemal wydłubała mi oko.

Rzadko kupuję cokolwiek na allegro ale zwykle jestem zdecydowany na konkretny produkt, który znam, czyli wiem co zamawiam. Jeżeli chodzi o platformy typu OLX to zazwyczaj odbieram przedmioty osobiście, co eliminuje nietrafiony zakup. Jedyne co kupuję "na odległość" bez większego zastanowienia to spławiki, które kupuję "oczami", więc walory użytkowe stają się drugorzędne ... ;)

mam cały sprzęt z allegro,6 spinów,2 feedery,2 pickery,  6 kręciołów, wszystkie prawie  plecionki żyłki,ponton,2 akumulatory,2 ładowarki,silnik elektryczny,echosondę i kamizelkę ratowniczą,linkę .dwie kotwice, fotel do pontonu.........i masę osprzętu ..........wszystko oczywiscie wczesniej  dokładnie sprawdzone w internetowych  opiniach wczesniejszych użytkowników

Edited by Janusz Bieszczadzki

żony już nie mam na szczęscie,a  z netu dzidzie też się trafały.co prawda nie z allegro tylko sympati ..:D aha przypomniałem sobie jeszcze  nabyłem namiot,2 śpiwory 4 fotele,  wędkarskie ,lampe turystyczną  ,to tak na szybko........

Edited by Janusz Bieszczadzki

2 godziny temu, wind napisał:

Jedyne co kupuję "na odległość" bez większego zastanowienia to spławiki, które kupuję "oczami", więc walory użytkowe stają się drugorzędne ... ;)

Ojciec Dyrektor i spławiki :P

Na Ali tez można znaleźć sprawdzonych producentów haków czy żyłęk/plecionek, ostatnio zoczyłęm średnio dostępne u nas modele Mustada które pasjami lubiłęm, chyba stestuje zakup.

Edited by Wartburg

Sporo kupuję na Ali i nie można narzekać kiedy dokonuje się świadomego wyboru. Nie ośmieliłbym się zamówić odzieży albo butów ale kupuje drobne artykuły wędkarskie i nie widzę większej różnicy w porównaniu do sklepowych. 

Przykład moim zdaniem udanego zakupu w zestawie z takim. Zraziłem się do portfeli na przypony i ograniczenia w postaci długości, wyeliminowałem problem. Potrzebowałem budżetowy pokrowiec na wędki i znalazłem coś takiego Trzeba się naszukać żeby było warto kupić ale zakupy wędkarskie to prawdziwa przyjemność.

Moim zdaniem Ebay oferuje dobre warunki ochrony kupującego. 

1 hour ago, Wartburg said:

Ojciec Dyrektor i spławiki :P

Na Ali tez można znaleźć sprawdzonych producentów haków czy żyłęk/plecionek, ostatnio zoczyłęm średnio dostępne u nas modele Mustada które pasjami lubiłęm, chyba stestuje zakup.

Na Twoim miejscu zacząlbym zakupy tych Mustadów od małej ilości ;) Obejrzeć, przetestować i wtedy kupić drugi raz. 

11 godzin temu, Kamyk_morski napisał:

(…) Faktycznie z ortgrafią u mnie nie najlepiej:lol:

Włącz sobie "sprawdzajkę", to nic trudnego, będziesz miał podkreślenia czerwonym wężykiem tak długo, dopóki nie skorygujesz poprawnie.

Ad rem. Na Allegro kupuję rzadko i tylko wówczas gdy nie mogę danego produktu znaleźć w sprawdzonych, polecanych sklepach internetowych. OLX omijam szerokim łukiem, bo wystarczy, że dwukrotnie "nacięli" się znajomi (najlepiej uczyć się na cudzych błędach ;)). Kilkakrotnie kupowałem na Ali i na szczęście nie miałem żadnego przykrego przypadku, ale ryzyko istnieje.

Edited by Alexspin

18 godzin temu, Kamyk_morski napisał:

Zastanawiam się nad zakupem paru rzeczy z allegro mianowicie jakiś zestaw chaczyków czy podbierak.

Po kiego grzyba kupować na Alledrogo, skoro w większości przypadków oferty wystawiają sklepy? A żeby było śmieszniej, to jest cała masa sklepów, w których te same towary znajdziesz taniej niż w tych ofertach, bo nie muszą już płacić haraczu dla Allegro. Pogmeraj w necie, albo znajdź tutaj na forum opinie o sprawdzonych przez nas sklepach - temat istnieje, tylko trzeba go odnaleźć. ;)

Do tego jeszcze dojdą koszty przesyłki , więc kupowanie pojedynczych rzeczy mija się z celem.

U mnie w wędkarskim jak coś chce to poproszę właścicielkę i w przeciągu kilku dni sama mi to sprowadzi, narzuci pewnie swoją marżę, ale to i tak będzie mniej niż kurier za 16zł.

Panowie spokojnie, bo pojawiają się mity. :) 

Prowizja dla Allegro za wystawiony towar.

Najwyższa oferowana cena w danej chwili
Kwota postąpienia
1,00 - 24,99 zł
0,50 zł
25,00 - 99,99 zł
1,00 zł
100,00 - 249,99 zł
2,50 zł
250,00 - 499,99 zł
5,00 zł
500,00 - 999,99 zł
10,00 zł
1.000,00 - 2.499,99 zł
25,00 zł
2.500,00 - 4.999,99 zł
50,00 zł
powyżej 5.000,00 zł
100,00 zł

Sprzedaż internetowa polega na sprzedaży towaru z magazynu jakim może być nawet pawlacz w mieszkaniu lub inny garaż w prywatnym domu. Nie ma haraczu dla gminy lub innego właściciela za czynsz jak w sklepie stacjonarnym a to wcale nie małe koszty liczone w tysiącach.

Próbowałem ściągnąć bat do sklepu, który odwiedzam, ale jak usłyszałem, że cena będzie niemal 400 pln wyższa od katalogowej to podziękowałem. Wędzisko, które jest trudno dostępne samo nie przyjedzie do sklepu, za przesyłkę i tak trzeba zapłacić plus marża do obrotu aby sprzedawca nie dopłacał.

8 minut temu, zwykły michał napisał:

Czytałem gdzieś opinie o tym sklepie. Podobno mają dobre ceny bo zamawiają towar kiedy się sprzeda a to wydłuża czas oczekiwania. 

Jeżeli tak jest to żadna oszczędność 

Michał, ja podałem jeden przykład na szybko, spośród wielu przykładów, z jakimi się potkałem. Każdy może to wypróbować w praktyce, wystarczy wybrać ofertę na Allegro, gdzie towar wystawia jakiś sklep. Jak dzwonię do sprzedawcy, to zawsze pytam jaką cenę ma w sklepie, nie na Allegro i zazwyczaj jest to niższa cena, a towar dostępny jest od ręki. Gdybym miał czekać więcej niż 3 dni na dostawę, to krochmalę takie sklepy. Zamawiałem w ten sposób różne towary, części do samochodu, elektryczne sprawy, elektronikę, itd. 

13 minut temu, zwykły michał napisał:

Podobno

A podobno Kopernik była kobietą. :)

Ja bazuję na faktach, a jak w tym przypadku jest, każdy widzi... ;)

Dokładnie tak samo uważam. Gdzieś czytałem i przypomniało mi się. 

Przykład spełnia swoją rolę i pokazuje różnicę pomiędzy allegro a sklepem internetowym. Kupujący sam oceni gdzie warto kupić.

Większość części do samochodu kupuje w internecie bo jest zwyczajnie taniej i dostępne. Mogę porównywać ceny bez wychodzenia z domu.

Często są promocje a jak wiadomo pieniądze nie śmierdzą.

Godzinę temu, Jotes napisał:

To nie mity. A poniżej jeden z przykładów:

Kijek na Allegro

ten sam kijek u tego sprzedawcy w sklepie.

Jest różnica? I o tym napisałem, że trzeba uważać i dokładnie przeglądać oferty. ;)

Zgadzam się, że na Allegro często towar jest droższy niż w sklepie stacjonarnym. Tylko jak to pogodzić z tym co napisałeś, że powodem są opłaty-haracz dla Allegro? To opłaty są mitem a nie wyższa cena.

A różnice są nawet pomiędzy sklepami, mamy wolny rynek i niewidzialna ręka rynku rządzi zgodnie z prawem popytu i podaży. Przykłady "spod ręki" dla tego samego wędziska:

AllegroBolwMiętus i Eldorado. Od razu napiszę, że za jedno w Eldorado można kupić niemal dwie w Miętusie. 

29 minut temu, Docio napisał:

Tylko jak to pogodzić z tym co napisałeś, że powodem są opłaty-haracz dla Allegro? To opłaty są mitem a nie wyższa cena.

Hmm! Cennik, który wstawiłeś, to nie jest jedyna opłata dla Allegro.

Płacisz za:

1. wystawienie towaru, w zależności od formy sprzedaży (np. "kup teraz" - cena razy ilość wystawionych sztuk)

2. prowizję od sprzedaży

3. za opcje dodatkowe (np wyróżnienie oferty)

4. za utrzymanie ofert długotrwałych

Grosz do grosza i będzie... haracz. :)

I jeszcze ciekawostka: Wielokrotnie kupowałem już, gdzie sprzedawca specjalnie dla mnie wycofywał towar z Allegro (pojawia się wtedy komunikat - "nie było ofert kupna") i ten wycofany towar sprzedawał mi ciut taniej już poza Allegro. I wszystko tylko po to, żeby nie płacić haraczu dla Allegro.

Edited by Jotes

Panowie, nie ma się co sprzeczać. Prawda jest jedna - naiwność ludzka. Dam taki przykład. Klientem mojej kancelarii była hurtownia chińszczyzny dekoracyjnej, bibeloty, obrazki, mebelki, krasnoludki itp. badziew. Zazwyczaj w kontenerze następowały jakieś drobne uszkodzenia i właściciel hurtowni zamiast to naprawiać, wystawiał na Allegro do sprzedaży w systemie aukcyjnym. Wielokrotnie zdarzało się, że uszkodzony przedmiot, w wyniku licytacji był sprzedawany drożej niż nowy w sklepach detalicznych, do których hurtownia dostarczała towar, a więc z marżą detaliczną.

Swoją drogą, koszty działalności przy sprzedaży na Allegro są znacznie niższe niż w sklepie stacjonarnym, czy nawet internetowym. Dla tego jeśli kupuję cokolwiek przez internet, zawsze porównuję ceny z kilku źródeł i na przykład dziś kupiłem woblerki kleniowe KAMATSU po 19.- zł za sztukę wraz z kosztami przesyłki, gdy tymczasem w trzech sklepach internetowych cena wyniosłaby od 23 do 26 zł. Co ciekawe jeden z tych sklepów mieści się w Łodzi i mógłbym odebrać osobiście, bez kosztów przesyłki, a i tak cena wyszłaby wyższa niż z Allegro.

Nie ma reguły, trzeba zawsze poświęcić chwilę na porównanie cen i wybrać najtańszą opcję.;):)

4 godziny temu, Jotes napisał:

Hmm! Cennik, który wstawiłeś, to nie jest jedyna opłata dla Allegro.

To prawda ale nikt nie pracuje za darmo. Jest też nieco inaczej niż opisujesz ale nie ma co roztrząsać, bo idziemy w złym kierunku. Wystaw coś i niech kupujący nie dokona wpłaty, to przekonasz się po co jest prowizja i jak jest to rozpatrywane. Ale faktem jest, że ubezpieczenie transakcji kupującego pokrywa prowizja od sprzedajacego.

• 8 months later...