Jump to content

Nęcenie na spinning

SzczupakowyKoksu85
 Share

Recommended Posts

Witam zaczynam dopiero swoją spiningową przygode. Już wiem o lince i przyponie teraz chciałbym was spytać czy nęcić? Kupiłem specjalnie 4 dodatkowe paczki keitech easy shiner i kilka twisterów w tym celu. Czy to działa,? W sklepie powiedzieli mi że to jak najbardziej dobry pomysł. Jakie jest wasze zdanie?:)

W sklepie najchętniej sprzedaliby Ci nawet tramwaj, bo to dobry, ekonomiczny środek komunikacji... Już sobie wyobrażam, jaki mieli ubaw po Twoim wyjściu... :diabelek:

Jak wyobrażasz sobie nęcenie sztucznymi gumkami?

Jedyne co niektórzy stosują, to zanęty na białoryb, żeby go ściągnąć w odpowiednie miejsce, a za nim przypłyną drapieżniki żerujące na białorybie.

Edited by Alexspin

4 godziny temu, SzczupakowyKoksu85 napisał:

Kupiłem specjalnie 4 dodatkowe paczki keitech easy shiner i kilka twisterów w tym celu

:blink: nie wiem czy to prowokacja czy coś innego, ale pierwszy raz takie coś przeczytałem i zdębiałem....

Drapieżniki jedzą inne ryby - jak chcesz nęcić drapieżniki gumą ? Przecież jak to weźmie do pyska to wypluje od razu i więcej nie spróbuje - będziesz miał odwrotny efekt od zamierzonego.

Nęcić można np. sandacza, suma ale martwymi rybkami i to i tak nie zawsze przynosi rezultaty, bo musisz trafić w miejsce żerowania, lub chociażby trasę płynięcia na żer.

Edited by jungu

JA nęce drapieżnika. Ale gumki są słabe na zanętę, lepsze jako przynęta. Ja nęcę butami kobiecymi. Ten aromat wabi głównie okonia i szczupaka. Spróbuj wziąć kilka par dziewczynie, mamie  czy siostrze i wrzucić w łowisko. Efekt prawie natychmiastowy.

W dniu 5.09.2019 o 19:04, wędkarstwo z pasją napisał:

JA nęce drapieżnika. Ale gumki są słabe na zanętę, lepsze jako przynęta. Ja nęcę butami kobiecymi. Ten aromat wabi głównie okonia i szczupaka. Spróbuj wziąć kilka par dziewczynie, mamie  czy siostrze i wrzucić w łowisko. Efekt prawie natychmiastowy.

To nie daje gwarancji, ale trampki kloszarda czy ewentualnie po pielgrzymce powinny zadziałąć :)

Wracając do meritum
wersja przedwojenna z gimnazjum:
wysyłamy frajera do księgarni po sapięcję.
Współczesna żeglarska:
Idź do bosmana po festkopa;
Spotkałem sie jeszcze z murarskim stosowanym na robotach w niemczech /współcześnie/ gdzie wysyłamy jelenia po zakupy i zamiast podać nazwę karkówki podajemy niemiecki wyraz mogący być zrozumiany jako .... podpiździe.

Edited by Wartburg
literówka