Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w niedzielę wypróbuję ją w metodzie odległościowej. Ciekaw jestem, jak się sprawdzi ten kołowrotek do tej metody?

 

Sie nie nadaje. Już po dwóch godz połowu, żyłka 0,18 mm była tak poskręcana, że ciągle owijała się o szczytówkę. Strasznie skręca żyłkę, fatalnie! Ale trzeba przyznać, że hol leszcza, to czysta poezja. Na mniejszym przełożeniu, szedł jak byk do rzeźni. Ładnie i głośno szpula "popiarduje" na dobrze ustawionym hamulcu. :)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże wspomniany przez Ciebie "plus ujemny" jest tak istotny, że nie rekompensują go wymienione dalej "plusy dodatnie ". Domyślam się więc, że kariera tegoż kołowrotka w metodzie match dobiegła końca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak Zbyszku. Nie zamierzam się wkurzać na rybach, tylko relaksować. Ja już kiedyś próbowałem ze szpulą głęboką ten kołowrotek i żyłką 0,16 mm i było podobnie. Ale w tamtym przypadku mogło chodzić o błąd podczas nawijania, bo musiałem najpierw wkręcić ok 200 m podkładu z "fefnastki" i dopiero tę główną żyłkę. Wtedy sytuacja zmusiła mnie do użycia 2 kołowrotków i 3 szpul.Tym razem mogę wykluczyć jakiekolwiek błędy, bo pojemność tej szpuli, to już 150 m żyłki 0,18 i taką też nawinąłem (funkiel nówkę). 

 

Ps: Obawiałem się, że będzie dzisiaj gładka woda i będą kłopoty z zatapianiem żyłki. Ale okazało się, że była fala, a chwilami nawet sztormowa. Żyłka znikała z jej powierzchni po dwóch obrotach korbki. Zrobiłem też drobną "manianę". Zmieniłem korbkę, założyłem podwójną od starego Browninga, z krótszą o 1 cm dźwignią. Było super (ale to też kolejny nieznaczący "plus dodatni"). Teraz się zastanawiam, że skręcanie może być winą złej rolki i już kombinuję, żeby ją wymienić. Mam sporo różnych nieużywanych już i mogę sobie chyba na to pozwolić, byle tylko któraś pasowała... ;) 

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, zanim zaczniesz kombinować z ewentualną wymianą rolki prowadzącej, sprawdź tę oryginalną czy płynnie się obraca. (Może się zacina i to powoduje skręcanie żyłki?) Zaubery mają fabrycznie "suchą rolkę", więc dobrze jest już przed pierwszym użyciem "kapnąć" kroplę oliwki (np. wazelinowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, u mechanika nic na sucho się nie kręci. Ja po kilka razy w sezonie smaruję rolki. Ostatnio smarowałem w Rive, bo nim najczęściej łowię. Zanim ją wymienię, to jeszcze dobrze wszystko posprawdzam. A chcę dać rolkę z rowkiem prowadzącym, może to pomoże? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi dniami poczyniłem drobne zakupy:

Stojak krzyżakowy do wędek

post-12-0-51218500-1470842997.jpg

łączniki do sliderów i waglerów

post-12-0-96067400-1470843003.jpg

gruntomierze, które gubię nałogowo. Za ilość zakupionych ( i zgubionych ) gruntomierzy powinienem dostać od od producenta jaką złotą kartę albo cuś ;)

post-12-0-00669400-1470843008.jpg

piankowe zwijadełko do przyponów, przyda się do gruntówek.

post-12-0-39719900-1470843013.jpg

pudełko na drobiazgi ( patrz powyżej ;) ) i zestaw śrucin od Lorpio

post-12-0-97118900-1470843021.jpg

sztywne pudełko na przypony, można upchnąć nawet sześć różnych rodzajów

post-12-0-38315800-1470843027.jpg

 

Czekam jeszcze na kołowrotek, wkrótce się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Catana jest niemal dobra. Piszę "niemal" bo długość dolnika jest upierdliwa, ale można się przyzwyczaić. Generalnie dobre wędzisko (na portalu napisałem kilka słów na temat tego kijka).

Kołowrotek też na dobrym poziomie do lekkiego spinningu, ale w tym rozmiarze może być ciut za lekki, 840-tka lepiej wyważyłaby kijek, a wcale nie byłaby za duża do tego zestawu.

Nie przesadź z linkami, uważam (z doświadczenia) że plecionka 0,10mm i żyłka 0,20 są zarówno optymalne, jak i maksymalne.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety, sprawa się rypła i zmuszony zostałem do wymiany silnika do łodzi. Po 15 latach eksploatacji padł mi maximizer w silniku Minn Kota Maxum 55 T. Sama część kosztuje ponad 1000 zł + robocizna. Zdecydowałem się więc na zakup zupełnie nowego silnika i padło na ten. Oczywiście miałem gigantyczny dylemat, czy wybrać spalinę, czy ponownie elektryka? Padło na elektryka, gdyż pozostałbym z trzema niepotrzebnymi akumulatorami po 100Ah każdy. Spalinę kupię w przyszłym sezonie i to też już jest postanowione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na kołowrotek, wkrótce się pochwalę.

 I się doczekałem.

O jakiegoś czasu poszukiwałem kołowrotka pod odległościówkę i prawie od początku faworytem był Jaxon Armand dzięki dobrym opiniom znanych mi użytkowników. W końcu wpadł mi w łapki Robinson Van den Eyde Tournament i decyzja zapadła. Szukałem, szukałem i w końcu dzięki naszemu forumowemu koledze Bartkowi Janiszewskiemu udało się uzyskać najlepszą cenę w "całych internetach" ;).

To teraz żyłkę nawinę i bierzemy się za łowienie.

post-12-0-63907000-1470933493.jpg

Opis testów praktycznych pewnie jeszcze jesienią ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo przyzwoicie wykonany jest ten Robinson, do tego nieźle pracuje. Sam się nie spodziewałem tak dobrego kołowrotka w tej półce cenowej.

 

Alex, lepiej sam byś się pochwalił co kupiłeś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hege, jestem pewien że blachy sprawdzą się doskonale :)  Koniecznie zdaj nam relację i zapraszam też do zostawienia komentarza na naszym facebookowym profilu RoBo Fishing Spoons.

Połamania wędek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj wpadłem do sklepu wędkarskiego, by tylko odwiedzić dawno nie widzianego, mojego kolegi i ulubionego sprzedawcy. Od tego gościa nie da się jednak wyjść z pustymi rękami. Ma taką bajerę, że wychodząc, zawsze odprawiam egzorcyzmy i sprawdzam, czy mi dziecka w brzuch nie wcisnął. Tym razem skończyło się tylko na sprzedaniu mi kijka, okoniowej wklejanki (do których mam szczególny sentyment), Mikado Sakana Hanta Perch Spin 229 do 13g. A co mi tam, przyda się, bo akurat mój sezon się zbliża. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.
Miesiąc temu planowałem złożyć jakiś budżetowy zestaw pod pasiaste do 300zł, dzisiaj już przetestowany w praktyce :) Nabyłem Daiwe Megaforce 240 2-14g o wadze 110g za 80zł, używana 3razy, a do tego od Pana Zbyszka (Wędkarstwo u Zbyszka) kołowrotek Ryobi Ecusima 2000. Kołowrotek jak i wędka sprawiają sie super. Szczególnie bardzo podoba mi się kołowrotek. Jak za 140zł z przesyłką wraz z gratisami od pana Zbyszka to poprostu cud, miód i śliweczki :) Szybki wypad nad wisłę i 3 okonki oraz jeden mikro sandaczyk :) Oczywiście maluszki do wody wróciły :) Jednak po krótkim łowieniu mam gigantyczną ilość pytań, a brak odpowiedzi - mam nadzieje, że wraz z czasem znajde odpowiedzi nad wodą.

post-3987-0-95785400-1474910086.jpg

Edytowane przez Okoń122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...