Skocz do zawartości

Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?


Damianster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda tak, że otrzymałem dzisiaj zezwolenie, wszystkie opłaty zostały naniesione, ale nie mogę teraz pojechać do starostwa po wydanie karty, bo wiadomo jaka jest aktualnie sytuacja, zatem pytanie jest następujące, czy mogę łowić z samym zezwoleniem? Chcę się tylko upewnić :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Damianster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damianster napisał:

Witam, sprawa wygląda tak, że otrzymałem dzisiaj zezwolenie, wszystkie opłaty zostały naniesione, ale nie mogę teraz pojechać do starostwa po wydanie karty, bo wiadomo jaka jest aktualnie sytuacja, zatem pytanie jest następujące, czy mogę łowić z samym zezwoleniem? Chcę się tylko upewnić :)

Pozdrawiam!

Czegoś nie rozumiem albo... Twoje zezwolenie i opłaty (liczba mnoga), sugerują że składa się na to opłata członkowska i licencyjna, czyli PZW. Aktualna panika nie powinna wpłynąć na działanie jakiegokolwiek starostwa, bo wszystko by stanęło, więc jedź i odbierz. Jeszcze nie słyszałem aby jakiś urząd się zamknął ale jeśli tak, to niech przyślą Ci pocztą. Połów bez Karty Wędkarskiej to niestety nielegalne działanie, więc nie ryzykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Do starostwa po kartę jest potrzebne tylko zaświadczenie o żadnym egzaminie. 

"zdanym", chyba. :) 

Krzysztof, daj spokój, to kolejna ściema. Jak można pomylić zaświadczenie z zezwoleniem? A jak myli się takie rzeczy, to jak w ogóle udało się zdać egzamin? Szkoda naszego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Do starostwa po kartę jest potrzebne tylko zaświadczenie o żadnym egzaminie. 

Zdanym oczywiście, aż się poprawiłem. :diabelek:

...zaświadczenie + zdjęcie + kilkanaście złotych opłaty. Chyba, że coś się zmieniło i o tym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on dostał zezwolenie na połów, jak jeszcze nie odebrał karty wędkarskiej ?  Na zezwoleniu przecież jest wymagany do wpisania numer karty, tak samo w papierach u skarbnika. Co najwyżej mógł dostać legitymację członkowską z opłaconymi składkami.

W razie kontroli musisz mieć komplet dokumentów, czyli imienne zezwolenie z numerem karty, oraz samą kartę. O ile pamiętam nie jest wymagana legitymacja członkowska.

Art. 7 pkt. 2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający
do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”,
a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa
– posiadająca ponadto jego zezwolenie.
2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza
dokument wydawany
przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe
warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu, by nie śmiecić. Orientuje się ktoś jak jest teraz z wyrobieniem karty w Gdyni. Telefon do PZW Gdynia Miasto jest nie aktualny. Napisałem email, ale nikt nie odpisuje. Generalnie jest to wszystko dla początkującej osoby trochę zawiłe. Mnie interesuje głównie nocowanie w lesie i bushcrafting. Łowienie ryb biorę jako dodatkową atrakcję i miłe spędzanie czasu. Niedaleko Gdyni jest pilotażowy teren leśny, gdzie można nocować (oczywiście jak zniosą obecny zakaz) a obok jezioro Wyspowo (trochę dalej jeszcze Borowo). Próbowałem odszukać to jezioro na spisie PZW, ale go nie ma. Zakładam, że łapię się pod okręg Gdański. Czy mógłby mi ktoś jak osobie całkowicie zielonej wytłumaczyć co muszę zrobić, by móc tam łowić i nie łamać prawa? Wiem, że potrzebuję kartę wędkarską. Czytam sobie o przepisach, zasadach itp. Mam wydrukowaną tabelkę z okresami ochronnymi i wielkościami ryb. Wiem też, że potrzebuję pozwolenia na łowienie. Rozważałem nad kupnem całorocznego, bo tak na prawdę nie wiem kiedy będę łowił i jeździł do lasu. Często to spontan, ale do tej pory były to wypady na rower, bez nocowania i łowienia. Z drugiej strony widziałem jakiś cennik i wydaje mi się to dość drogie jak wszystko podsumować, dla kogoś kto traktuje to jak dodatkową atrakcję i zabawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć.

W Gdyni na ul. Łużyckiej jest sklep wędkarski.com, tam możesz zdać egzamin i uzyskać wszystkie informacje co dalej.

 

Wydaje mi się, że Wyspowo jest wodą PZW ale proponuję sprawdzić w spisie łowisk na stronie ZO PZW Gdańsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są. Dzisiaj byłem. Super sklep. Panowie sporo mi wyjaśnili, egzamin zdany. Teraz wniosek o kartę do um muszę wypełnić i wysłać, bo um zamknięty. Pytałem też jednego z sprzedawców o jezioro Wyspowo w którym chce łowić, bo jest blisko miejsca, gdzie legalnie można obozować w lesie. Pan mówił, że jest zakaz łowienia tam, bo jest to rezerwat przyrody. Na mapie jak patrzę, to nie jest zaznaczone, by był to rezerwat. Jak będę jechał ponownie do sklepu wykupić pozwolenie, to spytam się dokładniej. Może ktoś ma jakieś informacje odnośnie tej okolicy. Nie lubię ograniczeń, ale jak są to łamać też ich nie zamierzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...