Jump to content
Damianster

Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?

Recommended Posts

Witam, sprawa wygląda tak, że otrzymałem dzisiaj zezwolenie, wszystkie opłaty zostały naniesione, ale nie mogę teraz pojechać do starostwa po wydanie karty, bo wiadomo jaka jest aktualnie sytuacja, zatem pytanie jest następujące, czy mogę łowić z samym zezwoleniem? Chcę się tylko upewnić :)

Pozdrawiam!

Edited by Damianster

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Damianster napisał:

Witam, sprawa wygląda tak, że otrzymałem dzisiaj zezwolenie, wszystkie opłaty zostały naniesione, ale nie mogę teraz pojechać do starostwa po wydanie karty, bo wiadomo jaka jest aktualnie sytuacja, zatem pytanie jest następujące, czy mogę łowić z samym zezwoleniem? Chcę się tylko upewnić :)

Pozdrawiam!

Czegoś nie rozumiem albo... Twoje zezwolenie i opłaty (liczba mnoga), sugerują że składa się na to opłata członkowska i licencyjna, czyli PZW. Aktualna panika nie powinna wpłynąć na działanie jakiegokolwiek starostwa, bo wszystko by stanęło, więc jedź i odbierz. Jeszcze nie słyszałem aby jakiś urząd się zamknął ale jeśli tak, to niech przyślą Ci pocztą. Połów bez Karty Wędkarskiej to niestety nielegalne działanie, więc nie ryzykuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zezwolenie wpisuje się numer karty wedkarza/nabywcy. Jak pzw sprzedał Ci zezwolenie skoro tej karty ciągle nie masz? 

Edited by ryukon1975

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyrabiam dokument po raz pierwszy, dostalem dokuemnty i mam sie z tym udać do starostwa, ale wszyscy wiemy jak teraz wyglada sytuacja. DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do starostwa po kartę jest potrzebne tylko zaświadczenie o żadnym egzaminie. 

Zdanym oczywiście, aż się poprawiłem. :diabelek:

Edited by ryukon1975

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Do starostwa po kartę jest potrzebne tylko zaświadczenie o żadnym egzaminie. 

"zdanym", chyba. :) 

Krzysztof, daj spokój, to kolejna ściema. Jak można pomylić zaświadczenie z zezwoleniem? A jak myli się takie rzeczy, to jak w ogóle udało się zdać egzamin? Szkoda naszego czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, ryukon1975 napisał:

Do starostwa po kartę jest potrzebne tylko zaświadczenie o żadnym egzaminie. 

Zdanym oczywiście, aż się poprawiłem. :diabelek:

...zaświadczenie + zdjęcie + kilkanaście złotych opłaty. Chyba, że coś się zmieniło i o tym nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak wyglądał ten "egzamin", jeśli po jego "zdaniu" delikwent nie wie jaki papier dostał, co ma z nim zrobić i do czego ten papier Go uprawnia.

ŻENADA:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak on dostał zezwolenie na połów, jak jeszcze nie odebrał karty wędkarskiej ?  Na zezwoleniu przecież jest wymagany do wpisania numer karty, tak samo w papierach u skarbnika. Co najwyżej mógł dostać legitymację członkowską z opłaconymi składkami.

W razie kontroli musisz mieć komplet dokumentów, czyli imienne zezwolenie z numerem karty, oraz samą kartę. O ile pamiętam nie jest wymagana legitymacja członkowska.

Art. 7 pkt. 2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający
do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”,
a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa
– posiadająca ponadto jego zezwolenie.
2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza
dokument wydawany
przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe
warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×