Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Alexspin napisał:

 

Coś mi się wydaje Jarku, że niedługo będziesz musiał dostawić do domu przybudówkę na sprzęt... :D

I cóż ja na to poradzę, że ja lubię "mić", a ten kijek kusi mnie już ze dwa miesiące. A przy okazji kupiłem 200 haczyków nr 2, 200 haczyków nr 4 i trochę przynęt. Z przynętami ciutkę się pohamowałem i wziąłem tylko 120 szt, ale mam "na oku" jeszcze takie cudeńka pod moją ulubioną metodę - Kusi mnie ich realistyczny wygląd, ;)

A przybudówka już jest - kanciapa. :lol:

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie ma co się oburzać na takie trole, wszak dużo zwierząt zjada swoje odchody, m.in są to bobry, zające/króliki (spowodowane jest to tym że jedząc zieleninę nie do końca trawią celulozę i aby się nie zmarnowała.... jedzą ją drugi raz).

Taki kawał mi się przypomniał...

Siedzą dwie małpy na drzewie i jedna się pyta drugiej:

Cześć, co jesz?

- Banana

- A czemu jest brązowy?

- bo jem go drugi raz  :D

Wracając do tematu:

Wczoraj byłem w sklepie (netto) i nabyłem krzesełko wędkarskie (reżyserkę) - wygląda całkiem całkiem, dość solidne z miejscem na napitek i pokrowcem. Za 32zł uważam że zrobiłem dobry interes.

Później w wędkarskim zakupiłem sporo główek jigowych  - gramatura od 3g do 10g z hakami 2/0 3/0, oraz trochę gumek w rozmiarach 5-10cm,  do tego kilka paczek świetlików 4,5, przypony wolframowe 0,06, parę paczek białych i kolorowych. Dzisiaj pewnie znów pojadę bo zapomniałem kupić krętliki i małe kotwiczki do produkcji moich wobków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jungu napisał:

Wczoraj byłem w sklepie (netto) i nabyłem krzesełko wędkarskie (reżyserkę) - wygląda całkiem całkiem, dość solidne z miejscem na napitek i pokrowcem. Za 32zł uważam że zrobiłem dobry interes.

Kilka lat temu kupiłem krzesełko i niby fotel w Tesco. Pierwsze za 25,- drugie za 28,-. Mam już sporo godzin wysiedzianych na nich i w krzesełku musiałem tylko szef wzmocnić, zaczął puszczać. Poza tym bez zarzutu. Niby nic i zgodziłbym się z tym gdyby nie drobny fakt, że jak kupowałem to ważyłem ponad 150 kg. Odpowiedniki typowo wędkarskie o tej nośności znajdowałem wyłącznie w jednej firmie a ceny zaczynały się od 400,- 

Decyzja o zakupie była dość ryzykowna a możliwość połamania po pierwszym posadzeniu dupska dość wysoka. Jednak jak się nie sprawdzi to do śmierci człowiek w niepewności. Koszt w sumie nie był wielki i aby się przekonać warto było, a teraz, teraz mam świadomość, że oszczędziłem kupę forsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jungu napisał:

Wczoraj byłem w sklepie (netto) i nabyłem krzesełko wędkarskie (reżyserkę) - wygląda całkiem całkiem, dość solidne z miejscem na napitek i pokrowcem. Za 32zł uważam że zrobiłem dobry interes.

Mam podobne 2 ale z carrefour-a tylko kupione po wakacyjnym szale po 19,90 :D i właśnie to magiczne miejsce na napitek mnie skusiło do zakupu :) i teraz już żaden żyletkowaty leszczyk czy płotka nie rozlewa mi napitku :D Jak dojdziesz do wprawy to małe pikniecię i już  puszka na miejscu :D

 

 

8 godzin temu, Docio napisał:

Decyzja o zakupie była dość ryzykowna a możliwość połamania po pierwszym posadzeniu dupska dość wysoka.

No to już dreszczyk adrenaliny zanim wędki w wodzie :D Jest ryzyko jest zabawa hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio kilka dodatkowych potrzebnych pilnie mi rzeczy. Spławiczki dość delikatne 45 i 56 g. do zestawu na wątrobę akurat były Cormorana, haki jak na Janosika i wreszcie porządny dzwonek, a i skrzynkę za 25 zł z Dealza. Jeszcze idzie pleciona do przyponów 0.30 i 0.40mm.

;)

1593695033695_adobe_copy_1440x1080.jpg

20200703_094826~2_copy_540x720_copy_270x360.jpg

1593695058241_adobe_copy_720x540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przez monitor sumem zalatuje. :) 

Nic nie ujmując warciańskim wąsaczom, proponuję spojrzeć życzliwym okiem na Odrę od Cigacic do Będów. Wystarczy tylko unikać miejscowości i dobrych dojazdów do wody a na miejscówce nie powinno być ludzi. :) 

No i haki Mustad 10/0. Można trafić od rybaków z Pomorza, zaopatrują się w nie w Szwecji. Jak zdobędziesz to sam zobaczysz różnicę pomiędzy nimi a tymi popierdółkami jakie oferuje rynek.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre haki kosztują, ale mieć byle jakie i stracić rybę bo rozegnie to gorsze niż wydać raz a dobrze na sprzęt racja! Uważam, że i tak jest lepiej z jakością sprzętu w PL z roku na rok ciut lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, stawny said:

Dobre haki kosztują, ale mieć byle jakie i stracić rybę bo rozegnie to gorsze niż wydać raz a dobrze na sprzęt racja! Uważam, że i tak jest lepiej z jakością sprzętu w PL z roku na rok ciut lepiej.

Rozgiąłem kilka sztuk Gamakatsu. Jak będę pamiętał żeby poszukać to dopiszę model. Co prawda na zaczepie ale mimo wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...