Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super !!!  Do tego szybciutko powinni sporządzić kwity zakazujące palenia węglem, drewnem i gazem (nasza wiceminiser juz obwieściła takowe zamiary), zaorać wszystkie drogi od powiatowych w dół, a wszystkie miejscowości o liczbie ludności < 15. tysięcy ogrodzić wysokimi płotami i zorganizować wycieczki do powstałych w ten sposób skansenów na wschodzie prawdziwej i praworządnej UE. Nie bedziemy musieli zupełnie pracować, wyatarczy robić za małpy dla zwiedzających i pokazywać tępakom jak łowić ryby siecią i polować na dziczyznę z oszczepem i dzidą. Szkoda jedynie, że jestem już za stary by biegać z jakąś maczugą (oczywiście bez ołowianych ćwieków) za dzikiem czy żubrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Docio napisał:

Nie. Coś bliżej, więcej? Może jakieś źródła?

Wystarczy obserwacja postępowych pomysłów posłów opozycyjnych w parlamencie EU.....
@Aleks debilizm urzędników rozmnaża sie w postepie geometrycznym przez fragmentacje plechy i zagadnienie czy to rząd poprzedni obecny czy nastepny nie ma znaczenia bo urzednik jako taki podlega prawom selekcji negatywnej tz musi być wiekszym kretynem niz obecni jego koledzy w urzędzie.
Ja nie narzekam na ten rząd wyłacznie z uwagi ze zrozumialem to prawo kilka lat temu, myśle ze jak zobaczysz "osiągnięcia" nastepnej ekipy też załąpiesz :P

Edytowane przez Wartburg
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podział w wędkarstwie to jakiś dziwny. Większe mają dłuższy okres przejściowy. Podobnie z ciężarkami kładzionymi na dno. Do troka zakaz natychmiastowy a o gruncie cisza. A co z przystawką albo innymi zestawami ze śruciną wskazującą leżącą na dnie?

W amunicji też nie lepiej. Gilzy śrutowe i standardowy śrut do wiatrówek wydają się oczywiste ale w strzelectwie sportowym i nie tylko, .22 to pocisk ołowiany a konstrukcja lufy i broni jest do niego przystosowana. Zmiana spowoduje konieczność zmiany nie tylko lufy ale i zamka.

W sumie...już od bardzo dawna nie strzelam z broni sportowej a nauczyć się szydełkować też można. Porobię koszyczki na kamienie i będzie git albo nauczę się wiercić w kamieniu. Tylko wagę jubilerską muszą kupić aby niepotrzebnego gruzu z nad wody nie targać. A może jakieś odlewy z betonu? Kamienie zalewane żywicą?

Rodzą się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście gruntowiec /niedo/rzeczny może sie spokojnie cofnąc do epoki kamiennej co i tak praktykuje z uwagi na dziwną tendencje do stawiania zestawów np na materacach  :P
A co nowgo a jednego równolatka 

rexio69r.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od Mikołaja kupiłem sobie pod choinkę nowego federa, ponieważ służący mi wiele lat Mikado Lion poległ pewnego grudniowego wieczoru na wiślańskiej skarpie ;) . 

Kolega ze sklepu polecił kij Abaya Tectra 3,9m 40-120g. Kij z założenia przeznaczony do tyrania na Wielkiej Rzece, póki co testuję na mniejszych łowiskach. Sprzedane kilkadziesiąt sztuk i póki co żaden egzemplarz nie wrócił na reklamację. 

 

IMG_20210326_143553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, Alexspin napisał:

Bardzo ciekawe. Ile toto waży? Gdzie można kupić?

Jakieś 20 lat temu kumple sami toto robili i nazywali je cukiereczkami. Po jakichś 10 latach spotkałem je w ofercie sklepów i na alledrogo jako żuczki. Są obecne i teraz choć pewnie trzeba nieco poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źuczki - czym to sie obsługuje bo coś mi sie wydaje ze jakaś muchołapka i "strzał z bata" byłby poręcznieszy.
PS: osobiście podobne wagomiary przynęt spiningowych traktowałem inaczej :P

17159314_1556804441021081_8554651238054941790_o.jpg

17240062_1556804654354393_7766062182895321352_o-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Antyki które przetrwały do naszych czasów przeszły swego rodzaju selekcje i co miało się zepsuć to się zepsuło. Współczesny sprzęt jest klepany masowo i niedoróbki się zdarzają bo coś umknęło kontroli jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoróbki zdarzają się, gdyż automatyzacja z zasady wyklucza błędy. I tak jest lecz ktoś przy tym zapomniał o czynniku ludzkim, który obsługuje te automaty a motywowany jest ilością wyprodukowanych sztuk a nie ich jakością. Firmy, które to uwzględniły, mają kontrolę jakości, która na tę nazwę zasługuje ale i cena końcowa wyraźnie się wybija od reszty "masówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zwykły michał napisał:

Antyki które przetrwały do naszych czasów przeszły swego rodzaju selekcje i co miało się zepsuć to się zepsuło. /-----/

I zostały wyroby ponadczasowe jako to Germina i ruski teleskop :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...