Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, mikolaj łódzki said:

A to ciekawe https://www.daiwasports.pl/strefa-klienta/warunki-gwarancji-sprzetu-daiwa-cormoran/  , http://www.daiwa-cormoran.info że w Uk nie mają cormorana . Wygląda na to że  daiwa ma spółkę z cormoranem albo go wykupiła. 

Nie mają największe sklepy internetowe, mniejsze też nie. Są na eBay i Amazonie ale sprzedawca może być z innego kraju. Jest jeszcze jeden sklep ale z siedzibą w Polsce i tylko strona zarejestrowana w UK.

Być może wykupili i dopiero będzie w ofercie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zwykły michał napisał:

Być może wykupili i dopiero będzie w ofercie? 

Sprawdzałem kołowrotki daiwy i cormorana mają tą samą blokadę obrotów wstecznych i z mniej istotnych detali te same uchwyty korbki oraz podobne rozmieszczenie śrubek na pokrywie bocznej i same pokrywy boczne też wyglądają podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pamiętacie ten temat o moich zakupach? Dziś mogę przedstawić obiektywną opinię z użytkowania, no to po kolei.

Ostrzałka jest super ale ze względu na przyssawkę do mocowania wymaga gładkiej i najlepiej lekko zwilżonej powierzchni. Bezwarunkowo noże ostrzy się pod ich własnym ciężarem trzymając je w dwóch palcach. W przeciwnym przypadku zamiast ostrza powstają "drobne fale". Wielkie NIE dla kiepskiej stali jaką stosują Rosjanie. Sąsiadka przyniosła do naostrzenia i zaczął się "wiórować" bo inaczej tego nie można nazwać. Po lekkim dociśnięciu, na prośbę, choć odradzałem, zszedł jeden ciągły wiór jak przy struganiu. :) 

O podwójnym pendrive już pisałem, że potrzeba zainstalować w smartfonie firmową apkę, która jest na tym pendrive.

Młynki. Tu bardzo miłe zaskoczenie. Mimo, że wszystko robi wrażenie jakby się miało zaraz rozpaść, to się nie rozpada. Regulacja działa tylko potrzeba użyć naprawdę sporo siły aby docisnąć śrubę. Rozwiązanie zasilania godne pochwały. Baterie, 4xAA, wytrzymały 8 napełnień po 25 g każde, czyli 200 g pieprzu ziarnistego, nim padły. Nie wiem jak z solą bo jeszcze normalnie mieli a używam gruboziarnistej morskiej. Naprawdę gruba, kryształki większe od ziaren pieprzu a młynek po regulacji mieli ją niemal na pył.

Odkurzacz to typowy sprzęt domowy do utrzymywania porządku a nie sprzątania na  poziomie profesjonalnym. Naprawdę mocno zabrudzonych dywanów nie dopierze ale z comiesięcznym odświeżaniem w celu usunięcia powierzchniowych zabrudzeń radzi sobie doskonale. Za to z tapicerką meblową, nawet mocno zabrudzoną, radzi sobie doskonale dzięki dedykowanej przystawce, która jest w komplecie. Na początku trochę mnie frustrowała obsługa z powodu braku worka. Filtr wodny w zbiorniku to jednak dobre rozwiązanie. Po odkurzaniu umycie zbiornika może wydawać się upierdliwe ale za to można schować go gdziekolwiek, np do szafy, i absolutnie nie będzie czuć w niej kurzu ani innych zapachów z odkurzacza.

To koniec mojej subiektywnej recenzji zakupionych przedmiotów.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna obiektywna ocena, takich szukam w Internecie.

Jakieś 1.5 miesiąca temu kupiłem ostrzałkę (z kompletem kamieni). 

Jeżeli Ktoś chciałby się na takową zdecydować, to proponuję zainwestować od razu w "diamenty" .

Na "+": możliwość precyzyjnego ustawienia kąta ostrzenia i zachowania go przez cały proces, niskie gradacje pozwalają wyprowadzić nawet bardzo tępe noże.

"-", to chyba czas, jaki trzeba poświęcić na szczególnie zaniedbane ostrza. Zwykle zajmuje mi to ok. 1 nieśpiesznie sączone piwo.

Ostrzę do momentu, kiedy nóż przechodzi "test kartki". Włosów na ręku golić nie zamierzam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2022 o 23:27, Wartburg napisał:

Trzymam formę:)
 

IMG_0201.JPG

IMG_0204.JPG

IMG_0206.JPG

IMG_0211.JPG

IMG_0215.JPG

IMG_0216.JPG

Można i tak,

ale można się również bawić inaczej. Wędzisko <23 g. Radochy nieproporcjonalnie więcej. 

p5.jpg

 

 

 

p4.jpg

Edytowane przez HaDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obuwie w sumie nie tylko na ryby. Na warunki jakie obecnie panują, już po pierwszej próbie. LEMIGO made in Poland. Cena przystępna ogólnie póki co jestem zadowolony. Chyba że za tydzień się rozlezą to zmienię zdanie. :)

DSCF7527.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytoczyłem się w sobotę i dzisiajna zewnątrz . A o to efekty20220314_134937.thumb.jpg.4c736b892341c68b5cdbba3186e037df.jpg. Jedyne co to pudełeczka są trochę delikatne ale jak na 1 zł za sztukę tragedii nie ma . Robaczki też 11 zł za 200 sztuk nie liczyłem ale wierzę po objętosci ,robaczki niestety sie barwią dlatego posegregowałem je w stopniu zabarwienia (winowajcą jest kolor czerwony ). W sobotę kupiłem kotwiczki i kółka łącznikowe do blaszek . A pudełko z zapełniły kopytka i twistery. Jedne kopytka zostały odzzielone też przez barwienie . I nie wątpię że zabarwione może działać lepiej ale nie chcę żeby to się działo nie kontrolowanie .

 

 

I tak pudełeczka i robaczki są od skośno okich przyjaciół.

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po kilku udanych transakcjach musiał przyjść czas na coś co będzie nie dopieszczone . Wszystkie miały być w jednym rozmiarze i modelu . 20220316_114558.thumb.jpg.87a33945de65b37a2be98c6561e93300.jpg

Wiec wszystkie miały mieć rozmiar jak pomarańczowy i też taki  sam model . Kolory tez są inne żywa czerwień jest pomarańczem, czerwony stał się bordowy, jasna zieleń stała się fluo , jedyne kolory jakie się zgadzają to perełka, niebieski i ten trawiasty chodziaz ten miałbyc bardziej zielony niżeli brązowy . Nie zwracam bo nie chcę mi się bić się z żółtymi partenarmi handlowymi o 11 zł bo tyle kosztowały te pomylone . Wszystkie czeka kąpiel w ciepłej wodzie żeby się wyprostwały.

Edit wszystkie kupiłem w paczkach po 8 sztuk 

Edytowane przez mikolaj łódzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ChmielnySpinning napisał:

Tutaj luzna rozmowa, to spytam. Ma ktos moze link do tanich gumeczek na okonka? Mam juz sporo i szukam czegos nowego, nietypowego do poprobowania! :)

https://allegro.pl/

https://pl.aliexpress.com/

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubię wpisów politycznych na wszelkich forach tematycznych. Ale w tym przypadku zrobię wyjątek. Osobiście  przestałem kupować sprzęt bezpośrednio z Chin (zajęte stanowisko w sprawie rosyjskiej agresji). Zdaję sobie sprawę, że mnóstwo rzeczy, które kupujemy i tak są tam robione. Ale wolę kupić je w polskim sklepie. Przynajmniej ktoś na tym zarobi. Warto też wspierać polskich rękodzielników.

Kupując na Allegro zwracajcie uwagę skąd towar jest wysyłany, bo można się zdziwić ile czasu trzeba czekać na przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...