Skocz do zawartości

Co nowego kupiliście?


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, HaDe napisał:

Bardzo nie lubię wpisów politycznych na wszelkich forach tematycznych. Ale w tym przypadku zrobię wyjątek. Osobiście  przestałem kupować sprzęt bezpośrednio z Chin (zajęte stanowisko w sprawie rosyjskiej agresji). Zdaję sobie sprawę, że mnóstwo rzeczy, które kupujemy i tak są tam robione. Ale wolę kupić je w polskim sklepie. Przynajmniej ktoś na tym zarobi. Warto też wspierać polskich rękodzielników.

Kupując na Allegro zwracajcie uwagę skąd towar jest wysyłany, bo można się zdziwić ile czasu trzeba czekać na przesyłkę.

Przyłącze się do tego że nie lubię postów politycznych . Ja też nie kupuje z Chin a z Singapuru . Fakt produkty jadą z Chin ale pieniądze z prowizii trafiają do Singapuru. Zacząłem robić to wcześniej zanim Rosją zaatakowała Ukrainę z własnych pobudek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka tak się wymieszała z codziennością, że cokolwiek się ruszy to polityka. Najlepiej w ogóle nie wspominać bo i tak każdy ma prawo do swojego zdania i suwerennej decyzji od kogo kupuje, choćby przepłacał.

A swoją drogą, HaDe, Mikołaj czy Wasza postawa dotyczy wyłącznie Ali, czy w ogóle przemysłu małych żółtych rączek? Bo jeśli tylko Ali to, według mnie, raczej na pokaz. Jeśli w ogóle, to chwalebne, tylko czy zdajecie sobie sprawę ile firm i konsorcjów jest w Polsce w rękach Chińczyków? Wydaje się Wam, że kupujecie polskie? Zdziwicie się, że nie wspomnę o towarach w polskich firmach wyprodukowanych wiadomo gdzie. Czy chcecie, czy nie wspieracie Chiny choć nie bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się ogólnie kupować jak najmniej chińskich produktów ,co fakt w dzisiejszych czasach jest praktycznie nie możliwe . Ale np. myślę nad zakupem pc (gtx 1050 ti i i5 4670k 8gb ramu to było mażenie ale w 2016) to osobiście rozważam Intela bo on nie bierze od tsmc chodziaz ma chyba ma dwie fabryki w Azji ale tego nie pamiętan i musiałbym to sprawdzić. No ale matematyczna szansa że procesor nie pochodzi z Azji no ale karty graficzne i płyty główne to tylko chiny chodziaż nadzieją jest to że chipsety też mogą nie pochodzić z Azji. Ale ram chciałbym wziąść od goodrama. Chodziaż nie pamiętam czy on nie bierze komponentów z Azji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Docio napisał:

A swoją drogą, HaDe, Mikołaj czy Wasza postawa dotyczy wyłącznie Ali, czy w ogóle przemysłu małych żółtych rączek? Bo jeśli tylko Ali to, według mnie, raczej na pokaz. 

Już odniosłem się do tego w poprzednim poście. Nie da się nie kupować. Ale jest różnica między zakupami bezpośrednio w Chinach i Polsce. Przynajmniej daję zarobić "swojakom" :)

 

Edit. Wędziska, kołowrotki, linki mam amerykańskie, bądź japońskie. Główki robię sobie sam, przynęt z Chin nie kupuję już od dawna. 

Edytowane przez HaDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zrozumieliśmy się. Nie chodziło mi o zakup z Chin lecz o zakupy w Polsce znanych produktów ale napełniających kieszenie głównie Chinom a nie Polsce. Przykładem może być "polskie" mięso. Jeśli kupujesz np schab w regionalnym sklepie, to jest szansa, że jest to działalność polska. Jeśli jednak w markecie lub zwykłym sklepie, to na 90% kupujesz wyrób Animex. Animex, polska firma kilka lat temu została sprzedana Chińczykom. Popyt spadł ale to cwaniaki i sprzedali firmę szwajcarskiemu konsorcjum działającym w Europie, ale większość udziałów mają Chiny, czyli sprzedali sami sobie lecz zmienili napisy na opakowaniach i to wystarczyło.

Ale to tylko moje słowa i nie trzeba wierzyć. Może bardziej oficjalne źródło dokładniej przekaże o co mi chodzi - klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa rozumiem o co chodzi . Spożywcze (szczególnie warzywa, owoce, kasze itp) rzeczy najczęściej kupuję na rynku i w lokalnym warzywniaku.  No nie kupuje tam mięsa to głównie kupuje w pewnej czerwono żółtej sieci sklepów mięsnych. A z innych żeczy to głównie od portugalskiej sieci z owadem w nazwie z rodziny chrząszczy . Chodziaż przez ceny zaczął się wybijać ocheń i zakupowaziemia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Takie tam różności na bolenia i szczupaka. Jeden sklep mi się spóźnił i nie ma jeszcze wędziska a drugi mi nie przysłał jednej rzeczy czyli 40 zł w plecy. Już nie chodzi o te 40 zł tylko będę teraz musiał to kupować drugi raz i czekać raczej przed pierwszym majem się nie wyrobię. Z ciekawostek firma GURZA warto zwrócić uwagę na to co i jak produkują zajmują się akcesoriami do spinningu. Druga Delphin 10 m stalki i 10 cybantów za 4,5 zł jeszcze nie otwierane więc oceniał nie będę.

DSCF7593.JPG

DSCF7596.JPG

DSCF7598.JPG

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryukon1975 napisał:

Już nie chodzi o te 40 zł tylko będę teraz musiał to kupować drugi raz

Z pierwszą częścią jestem skłonny się zgodzić, drugiej absolutnie nie rozumiem, albo czegoś nie napisałeś.

Osobiście zadzwoniłbym do tego sklepu i powiedział o tym braku. Jeśli jest na paragonie to ukradł kasjer lub pakowacz. Jeśli jednak nie ma to dali ciała, że Cię nie poinformowali o braku i o powstałej ewentualnie nadpłacie.

21.04 miałem podobny problem, nie dowieźli ze sklepu dwóch rzeczy na kwotę 41,36 pln. Po rozpakowaniu zakupów i stwierdzeniu, że nie ma, wpierw sprawdziłem fakturę, czy zostały te rzeczy w ogóle naliczone. Potem telefon do obsługi i wszystko poszło gładko, tak gładko, że zgodziłem się na dowiezienie na drugi dzień. Nie miałem pojęcia jak sprawy się potoczą, a że to nie była pierwsza taka akcja to podszedłem do sprawy na bardzo spokojnie. Przynajmniej dowiedziałem się o traktowaniu klienta przez sklep. A opineo i ceneo chętnie czekają na negatywne oceny. Jeden gość już od trzech lat pisze do mnie raz na kwartał o zmianę opinii lub jej skasowanie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż do mnie te,z pisze po wystawieniu negatywu ale ja normalnie nie mam czasu na to. Dziś muszę tu u siebie popracować. Pomimo że dzwoniłem przed minutą do innego sklepu dlaczego mój zakup z piątku jeszcze nie doszedł pomimo że minął prawie tydzień. O ten zakup się upomnę bo warty ponad 50o zł.

DSCF7599.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zacznę chronologicznie.

20220601_195807.thumb.jpg.b6427b8858cb90c11ca7a1288a8fea74.jpg

Pierwsze spławiki. Opisane lakonicznie 1,2 i 3 od najmiejszego do największego. Lakier jest wysokiej jakości tak samo jak wykończenie. Balsa pomalowana na czarno i kilka warst dobrego lakieru. Antenki cienkie, ale dobrze widoczne widać, że przy malowaniu albo chińczyk miał ręce sapera, bądź była w użytku taśma malarska. Spławik 1 już przetestowany w boju co widać na zdjęciach. 

20220601_195503.thumb.jpg.6e1077262879fc840838df09982c0872.jpg

Zakup mniej udany. Spławiki wykonane z drewna, ale jakiego to tylko chińczyk wie. Balsa to nie jest ,bo są one za ciężkie. Słabo polakierowane 1-2 maksymalnie 3 warstwy położone cienko aeografem. Czuć to ponieważ czuć fakturę drewna. Najprawdopodobniej będę je ulepszał za pomocą lakieru. Antenki też przegrywają z poprzednikiem "dbałością " wykończenia. 

Zakupiłem jeszcze karmę dla dremela. 20220601_195017.thumb.jpg.017f3a005657b3a9ae8b0ff9de265a70.jpg

mm wafelki w zestawie jest jeszcze pasta polerska.

20220601_195033.thumb.jpg.ca9147595471f9c3f5a77421164c2036.jpg

Coś mi jednak podpowiada że do polerowania nadaję się równie dobrze jak do jedzenia:D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mikolaj łódzki said:

Zakup mniej udany. Spławiki wykonane z drewna, ale jakiego to tylko chińczyk wie. Balsa to nie jest ,bo są one za ciężkie.

Chińskie spławiki są zrobione z tego. Jeżeli chcesz kupować u nich spławiki to te są rozsądnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 miesiące temu wszedłem w posiadanie nowego smartfona Oppo A 54 5G z dystrybucji Play. Smartfon jak smartfon dane każdy może sobie sprawdzić na którymś portalu gsm. Wczoraj przeszedł test baterii a posiada "wkład" 5000 mAh. Od godziny 12:00 do 19 z minutami cały czas pracował z transmisją komórkową oraz lokalizacją, czyli nawigacja Google Map. Nie wiedziałem czego się spodziewać tym bardziej zaskoczyło mnie, jak najbardziej pozytywnie, sensownie niskie jej zużycie. Telefon miałem naładowany w 100% przed włączeniem nawigacji a po wyłączeniu wyświetlało się 57%.

Może komuś przyda się taka informacja.

A przy okazji stałem się posiadaczem prezentowanego już na forum rękodzieła. :) 

IMG20220605124527-1.thumb.jpg.9a53f5dc95fbd2b4459a0af4d6e7cda0.jpg

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...