Skocz do zawartości

Spiningowe 2022


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

dziś przychodzę z troszkę smutno historią. Dosłownie 2 godziny temu wyjąłem szczupaka (40-45 cm) na taki wobler ale szczupak zapiął się na raz za dwie kotwice w ten sposób że niektóre groty za górną część pyska a niektóre za dolną - zaszył sobie otwór gębowy dosłownie... dobre 10 minut zajęło mi wyhaczenie tego... z jedną kotwicą dużego problemu nie było ale druga (bliżej kącika) narobiła sporo komplikacji do tego szczupak nie pomagał bo się wiercił kręcił co chwilę.

Finalnie wypiąłem wszystko szczupak był wymęczony ale trafił do wody i odpłynął a mi pozostała myśl w głowie... piłować zadziory? Kupić szczypce do cięcia co by na przyszłość przecinać kotwice? Myślę, że nie ja jeden mam taką historię, jakie macie patenty na coś takiego?

PS. Brak zdjęcia rybki bo mi jej już szkoda była i w sumie to walczyłem o jej życie nie chciałem dokładać czasu poza wodą.

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponuje mi Twoje podejście do tematu!!! :cheers: Niestety jest to wpisane w nasze hobby. 

Na zmniejszenie kaleczenia ryb półśrodkiem jest ściśnięcie zadziorów kombinerkami (na wielu łowiskach jest to wręcz wymóg). Jest jeszcze inny sposób. Wymiana kotwic na haczyki (zadzior można również usunąć).

 

hak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, jungu napisał:

nie róbcie zdjęć nie wymiarowym rybom

Bardzo proszę o wskazanie punktu w regulaminie połowu który zabrania mi fotografowania niewymiarowych ryb.

8 godzin temu, jungu napisał:

nie wstawiajcie ich tu na forum. o ile pamiętam regulamin tego zabraniał

Bardzo proszę o wskazanie regulaminu forum (szukałem, nie znalazłem).

8 godzin temu, jungu napisał:

ale proszę Was

Do prośby się oczywiście zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę oglądać jabłka niż niedomiarki.

Nie zawsze takie zdjecia wychwycimy, ja też nie mam czasu czytać wszystkich postów, za to każde zgłoszenie jest rozpatrywane jak najszybciej. 

A teraz trzymajmy się tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja rozumiem, że coś się utarło, może jakaś "grzecznościowa" zasada, ale dalej nie dostałem żadnego "regulaminu" forum... istnieje w ogóle takie coś? Zostało to przywołane (nie przeze mnie) więc chce się dowiedzieć coś więcej o tym - chce się zapoznać co by na przyszłość świadomie czy nieświadomie nie łamać zasad.

Druga sprawa  - jako początkujący nie znałem / nie słyszałem / nie widziałem o takie zasadzie... nie wiem czemu zdjęcie szczupaka +/- 45 cm ma gorszyć kogoś? Łowie zgodnie z zasadą złów i wypuść i każda złowiona przeze mnie ryba trafia z powrotem do wody, a to czy się złapie szczupak 45 czy 51 cm to wpływu na to nie mam. Z racji, że jestem początkujący to cieszy mnie póki co każda ryba w podbieraku...

Tak jak napisałem wyżej - zastosuję się do prośby (nie do regulaminu bo nie został mi udostępniony) i nie będę wrzucał zdjęć ryb niewymiarowych oraz w okresie ochronnym (w sumie ta druga część jest zrozumiała dla mnie z natury, ale pierwsza to "kontrowersja").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kusy napisał:

Zostało to przywołane (nie przeze mnie) więc chce się dowiedzieć coś więcej o tym - chce się zapoznać co by na przyszłość świadomie czy nieświadomie nie łamać zasad.

Zostało przywołane nieco niefortunnie, choć w jak największej wierze i bez zbędnego potępienia.

Ja też nie kojarzę regulaminu jednak coś takiego istnieje. Najstarsi użytkownicy od samego początku ustawiali kanony etyczne i estetyczne. To były jedynie zdania, opinie, które z biegiem czasu zmaterializowały się do regulaminu, choć taki fizycznie nie istnieje, chyba. :) A trafiały się zdjęcia hańbiące, pokrwawione sztuki, niedomiarki, w okresie ochronnym, wytytłane w piasku, itp.

Z innej strony może też Cię dziwić nasz najazd na kłusoli w formie nie wspierania. Zauważ, że każdemu radzimy aby Kartę Wędkarską wyrobił sobie, nie piętnujemy jego, nie wyzywamy, po prostu nie gadamy albo drzemy łacha w sytuacjach groteskowych, jak ostatnio z pytaniem o gatunek ryby z trampkiem w podbieraku.

Jest jeszcze kilka aspektów, z których pamiętam (na tę chwilę), tylko kilka. Staramy się pisać po Polsku, czyli ze znakami diakrytycznymi o ile występują i unikamy skrótowych form pisemnych typu sms. A drugi, to absolutnie obowiązujący w każdym dziale jest unikanie tematów politycznych.

Na koniec najbardziej nieprzestrzegana prośba adminów, czyli nie odbieganie od tematu, czym ten post jest idealnym dowodem. :D No i ostatnia rzecz, która wcześniej, czy później rzuci Ci się w oczy. O ile forma postu nie jest jawnie obraźliwa starszemu użytkownikowi, który wniósł na forum pokaźny wkład własnej wiedzy, forma nieco odbiegająca od kurtuazyjnych wypowiedzi może, ale nie musi, ujść na sucho, co nowemu użytkownikowi nie przejdzie. Osobiście nawet nie pamiętam kiedy ostatnio taki post był, było to tak dawno, a grono stałych użytkowników, choć nie liczne to jest zacne i z ogromnym pokładem wiedzy, której na próżno szukać na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Docio napisał:

Ja też nie kojarzę regulaminu

Rozumiem, ja naprawdę nie jestem (a przynajmniej tak myślę) trucicielem i służbistą czepliwym, ale skoro ktoś zarzuca mi łamanie regulaminu czy brak etyki to naturalnie wolę poznać ten spis zasad, a później być z niego rozliczany, nie odwrotnie. Ja chcąc zwrócić uwagę komuś najpierw wskazałbym konkretną zasadę, a dopiero zwracał uwagę, no ale to widocznie ja... nie chce być niegrzeczny, ale skoro nie ma regulaminu to nie ma zwracania uwagi. Swoją drogą taki regulamin przydałby się... jak go nie ma to proszę administratorów o przemyślenie sprawy i  może wprowadzenie czegoś takiego na forum.

43 minuty temu, Docio napisał:

choć nie liczne to jest zacne i z ogromnym pokładem wiedzy

Wiem, kojarzę już to grono, dzieli nas na pewno bariera wieku i podejście do różnych spraw, ale na tym między innymi polega dyskusja, a forum to miejsce dyskusji w moim wyobrażeniu jak równy z równym. Skoro jeden może to drugi też... tak to widzę. Wątek spinnningowe 2022 już na pierwszej stronie ma zdjęcia/wątki odbiegające... a ja wstawiam tu rzeczy związane ze spinningiem (ściśle) i to mi się zwraca uwagę... :wacko:

55 minut temu, Docio napisał:

Zauważ, że każdemu radzimy aby Kartę Wędkarską wyrobił

Popieram. Też uważam, że to podstawa, sam spędziłem z wędką 3 godziny nad wodą bez karty (i nie ze swoją wędką) ale jak tylko stwierdziłem, że ten spinning jest dla mnie to w ciągu 2 tygodni była już karta i dopiero wtedy drugi w życiu wypad nad wodę z wędką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na spinning moją życiówkę złapałem  

70-80 cm 

niestety gdy pozowałem do zdj ( jeszcze nie zdążyłem go dokładnie zmierzyć) ugryzł mnie w rękę a gdy poczuł trochę letszy ucisk uciekł do wody 

Szczupak 

Edytowane przez Jan-ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleca ktoś jakąś skuteczną przynęte spinningową na szczupaka , zależy mi aby była powierzchniowa ponieważ brania na takie przynęty są przepiękne +łowię na zarośniętymi łowisku ,

Nie interesują mnie żabki bo takie już posiadam oczywiście będe zadowolony z podpowiedzi nie tylko na temat przynęt powierzchniowych 

Czekam na nazwy przynęt i z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lekki spining trochę maluszków z kolegą ale wpadł u kolegi jeden duży 

10 uciekło z czego jeden duży przegryzł żyłkę

Tak wyglądało moje rozpoczęcie roku szkolnego 

 

 

 

 

 

IMG-20220901-WA0006.jpg

IMG-20220901-WA0004.jpg

Edytowane przez Jan-ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • hege odpiął i zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...