Skocz do zawartości

Spławikowe 2019


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, zwykły michał napisał:

Naklejki z innej epoki wędkarskiej. 

Nie do końca Michał, bo ile magazyn "Wędkarz Polski" umarł był śmiercią tragiczną, to już Marcel van den Eynde niczym Lenin "wiecznie żywy". Jego zanęty są nadal w ścisłej czołówce światowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wybraliśmy się do Błotnika, na starorzecze Martwej Wisły. Było to jedyne sensowne miejsce ze względu na porwisty wiatr, który i tak utrudniał łowienie batem.

IMG_20190502_102453.jpg

IMG_20190502_102456.jpg

Rybki brały słabo, pierwsze pokazały się mikro okonki, potem niewielkie krąpiki i leszczyki. "Gwiazdą" ;) dnia został niespełna 30 cm leszczyk.

IMG_20190502_111749.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy popołudniowy szybki wypad na spławik-mała rzeczka. Według was to płotki, czy wzdręgi? Kolega mi mówił, że to wzdręgi a nie płotki, nie jestem przekonany, bo ryba jest z rzeki.

Pozdrawiam z pod P-ń

20190516_183446.jpg

20190516_183437.jpg

20190516_174529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy bastard, mieszanka płoci z czymś ale na pewno nie ze wzdręgą. Popularna nazwa z jaką się spotkałem dla tego typu rybek to krasnopiórka. A smaczku dodaje fakt, że płoć i wzdręga wycierają się w różnych okresach. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę tygodnia spędziłem nad kanałami. W piątek popołudniu wybrałem się nad Piaskowy  poćwiczyć z odległościówką. 

IMG_20190517_154520.jpg

Rybki brały słabo, złowiłem kilka drobnych płotek. Cały czas towarzyszyły mi pomruki zza Wisły i końcu czarne chmury przełamały linię rzeki. Zrobiło się niebezpiecznie i postanowiłem zwinąć się do domu. Ledwo zdążyłem się spakować i lunęło.

IMG_20190517_170633.jpg

W sobotę spotkaliśmy się nad Śledziowym z Pawłem i Marcinem. Pogoda nieco lepsza choć było dość mgliście.

IMG_20190518_081946.jpg

Marcin wrócił na kanał po kilku latach przerwy.

IMG_20190518_081952.jpg

IMG_20190518_081948.jpg

Rybki brały chimerycznie, trzeba był wciąż ich szukać na różnych ustawień gruntu. Brały całkiem ładne płotki i od czasu do czasu krąpiki. 

IMG_20190518_084040.jpg

IMG_20190518_091257.jpg

Potem zaczęło padać i rybki jakby się bardziej uaktywniły. Niestety później zaczęło "mruczeć" i ekspresem się zwijaliśmy do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybraliśmy się z Pawłem do Jazowej, nad Nogat. Postanowiłem kontynuować testowanie nowej bolonki.

IMG_20190525_084000.jpg

IMG_20190525_084004.jpg

Łowiliśmy głównie drobnice ale od czasu d o czasu zdarzały się "bonusy". Jeden spadł mi po kilkunastu sekundach, pod koniec wędkowania zaciąłem piękną płoć.

IMG_20190525_112848.jpg

Paweł połowił batem dużo lepiej ale nie zniechęciło mnie to do dalszych testów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza powtórka na j. Niepruszewo, tym razem spławik. Wszystko pięknie, ale ryb mniej, bo motorówki od 11.00 i skutery wodne robiły raban i fala jak jak na Bałtyku, kiepsko na fali brania wychwycić. Szkoda, że na jeziorze nie obowiązuje nakaz ciszy !

20190602_181223.jpg

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powtórka z Nogatu, tym razem solo.

IMG_20190601_090323.jpg
Brały głównie płotki, większe i mniejsze,

IMG_20190601_094649.jpg

czasem zdarzały się leszczyki i krapie.

IMG_20190601_090034.jpg

Najlepszą przynęta była kukurydza ale i na mniejsze ziarna rzucały się żarłoczne ukleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stawny napisał:

U mnie ukleja trze się aktualnie. Też u mnie kukurydza i robak z kompostu gnojaczek.

Jesteś pewny co do uklei? Pytam bo ta trze się pod koniec czerwca a nawet na początku lipca, tuż przed linem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociu tak jestem pewien. U nas chyba szybciej bo warunki odpowiednie. Nie tylko ja to zauważyłem. Różnie bywa przecież chyba pogoda itd.?

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to dużą populacje Diciu lina mam. Jestem ilościami linów powyżej 30/35 cm zaskoczony, nigdy tyle ich znajomi nie łowili, a idzie lin za linek do 1 kg i powyżej bez problemu, a woda sandaczowa stricte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żerowiska i ostoje lina oraz sandacza, to dwa różne światy. Choć znam jeden przypadek, Jotes też :) , że z roku na rok sandacz w łowisku zniknął. Presja była ogromna, łowione sztuki nader często ale populacja nie została wyłowiona lecz zmieniła miejsce siedliskowe na takie, które się ichtiologom nie śniło. Z echami pływano wręcz masowo jak po zatopieniu Kurska ale dopiero kilka lat później przypadek sprawił, że namierzono ryby a jak spróbowano połowić to okazało się, że to sandacze.

I jak tu wątpić w inteligencję ryb lub choćby instynkt, skoro cała populacja nagle zmienia rejon bytowania z zagrożonego na spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Docio napisał:

Presja była ogromna, łowione sztuki nader często ale populacja nie została wyłowiona lecz zmieniła miejsce siedliskowe na takie, które się ichtiologom nie śniło.

No nie, nie do końca! Sandacz u nas w zdecydowanej większości został odłowiony przez rybaka w 1997 r (nie wyłowiony przez wędkarzy). Niedobitki zmieniły miejsca bytowania i żerowiska. I tak jest do dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stawny napisał:

Wczorajsze (uklejki) ;) hi hi hi  

Nic się nie przejmuj Maciej, przyjdzie czas że będziesz łowił także płotki. ;)

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płotka z ręki, to był potworek! Pięknie walczyła pod 3 gr spławikiem. Nawet hamulec w kołowrotku terkotał ;)

Czasem lubię takie płotki dają dużo radości. Lecz wolę gruntowe te większe na koszyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • hege zamknął i odpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...